Wydział FAIS zrealizuje dwa nowatorskie projekty

07.03.2016
Przedsiębiorcy z województwa małopolskiego otrzymali bony na innowacje - bezzwrotne dotacje na realizację nowatorskich projektów. Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej będzie realizował projekty dwóch spośród trzech zwycięskich firm. Dotyczyć będą one innowacyjnych rozwiązań scenicznych oraz aplikacji dla branż architektonicznej i reklamowej.
więcej o Wydział FAIS zrealizuje dwa nowatorskie projekty
Specjaliści z Holandii wesprą Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości

07.03.2016
Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości Uniwersytetu Jagiellońskiego (AIP UJ) rozwija się cały czas. W lutym br. został zaproszony do udziału w projekcie realizowanym przez holenderski Instytut Edukacyjny De Baak.
więcej o Specjaliści z Holandii wesprą Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości

06.03.2016
Ponad 400 osób stanęło 6 marca do sprawdzianu ze znajomości polskiej ortografii - Dyktanda Krakowskiego, zorganizowanego po raz drugi m.in. przez Wydział Polonistyki UJ, Koło Naukowe Językoznawców Studentów UJ im. M. Karasia oraz Towarzystwo Miłośników Języka Polskiego.
więcej o Poznaliśmy Krakowskiego Mistrza Ortografii. Aleksander Meresiński zwycięzcą II Dyktanda Krakowskiego
Po raz 8. wręczono nagrody im. ks. Stanisława Musiała

04.03.2016
Dzień przed 12. rocznicą śmierci ks. Stanisława Musiała wręczono nagrody jego imienia. Za twórczość poświęconą historii i kulturze społeczności żydowskiej w Polsce uhonorowano prof. Jana Małeckiego. Z kolei za działalność na rzecz dialogu polsko-żydowskiego oraz za pielęgnowanie pamięci o żydowskich mieszkańcach Krakowa nagrodzono prof. Aleksandra Skotnickiego. Uroczystość odbyła się 4 marca w Urzędzie Miasta Krakowa.
więcej o Po raz 8. wręczono nagrody im. ks. Stanisława Musiała
Jubileusz profesora Adama Małkiewicza
uroczystość

Jubileusz profesora Adama Małkiewicza

04.03.2016
Profesor obchodzi jubileusz 80-lecia urodzin. Z tej okazji 4 marca w sali im. Karola i Karoliny Lanckorońskich Collegium Iuridicum w Instytucie Historii Sztuki UJ odbyło się spotkanie, podczas którego Jubilat uhonorowany został medalem "Plus ratio quam vis".
więcej o Jubileusz profesora Adama Małkiewicza