Wystawa "Beksiński Nieznany"
kultura

Wystawa "Beksiński Nieznany"

19.03.2016
W piątek 18 marca 2016 o godzinie 16:00 w Muzeum Collegium Maius UJ odbył się wernisaż wystawy "Beksiński Nieznany", przedstawiającej nieznane szerszej publiczności dziedziny działalności twórczej Zdzisława Beksińskiego.
więcej o Wystawa "Beksiński Nieznany"
Dlaczego średniowieczni mnisi porozumiewali się za pomocą gestów?
relacja

Dlaczego średniowieczni mnisi porozumiewali się za pomocą gestów?

18.03.2016
18 marca w Collegium Paderevianum II odbył się wykład otwarty "Język migowy w klasztorach". Niezwykle interesującą tematykę gronu słuchaczy przybliżył dr Wiktor Szymborski z Wydziału Historycznego UJ. Przy okazji prelegent udzielił wywiadu Sekcji Mediów Elektronicznych UJ (SME UJ), w którym wyjaśnił zagadnienia związane z dawną gestyką używaną w klasztorach oraz ze współczesnym językiem migowym.
więcej o Dlaczego średniowieczni mnisi porozumiewali się za pomocą gestów?
Dzień Otwarty na Uniwersytecie Jagiellońskim

18.03.2016
W piątek 18 marca br. Auditorium Maximum otworzył swoje drzwi dla wszystkich, którzy są zainteresowani podjęciem studiów na Uniwersytecie Jagiellońskim. Podczas „Dnia Otwartego UJ" można dowiedzieć się o możliwościach studiowania na najstarszej uczelni w Polsce.
więcej o Dzień Otwarty na Uniwersytecie Jagiellońskim
Posiedzenie Komisji ds. Wyrównywania Szans Edukacyjnych

18.03.2016
Komisja, utworzona przy Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich, obradowała 18 marca na Uniwersytecie Jagiellońskim w siedzibie Działu ds. Osób Niepełnosprawnych.
więcej o Posiedzenie Komisji ds. Wyrównywania Szans Edukacyjnych
„Po polsku po Polsce" – interaktywny kurs online

17.03.2016
Wszystkich zainteresowanych nauką języka polskiego oraz poznawaniem polskiej kultury zapraszamy do skorzystania z interaktywnego kursu online „Po polsku po Polsce".
więcej o „Po polsku po Polsce" – interaktywny kurs online