5 lat działalności Narodowego Centrum Nauki
uroczystość

5 lat działalności Narodowego Centrum Nauki

04.03.2016
4 marca 2016 r. w Krakowie odbył się jubileusz 5-lecia inauguracji działalności Narodowego Centrum Nauki. Obchody jubileuszu otworzyło sympozjum "Best practices in supporting outstanding scientists and helping them successfully apply for ERC grants", które rozpoczęło się o godzinie 10:30 w Auli Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o 5 lat działalności Narodowego Centrum Nauki
W Krakowie o cywilizacji Majów
relacja

W Krakowie o cywilizacji Majów

03.03.2016
W dniach 25-28 lutego 2016 roku w krakowskiej siedzibie Polskiej Akademii Umiejętności (PAU) przy ulicy Sławkowskiej 17 oraz w budynku Instytutu Archeologii UJ przy ul. Gołębiej 11 odbyła się międzynarodowa konferencja Weaving Histories: Women in Mesoamerican Culture, Society and Politics.
więcej o W Krakowie o cywilizacji Majów
Absolwenci Wydziału Filologicznego łatwiej znajdą pracę

03.03.2016
Uniwersytet Jagielloński i firma Capgemini będą kontynuowały współpracę, dzięki której studenci i absolwenci będą lepiej przygotowani do wejścia na rynek pracy. Umowę w tej sprawie podpisali 3 marca dr hab. Elżbieta Górska, prof. UJ, dziekan Wydziału Filologicznego oraz Marek Grodziński, wiceprezydent Capgemini Polska. Wydział ponadto reprezentowali prodziekan ds. dydaktyki dr hab. Władysław Witalisz i dr Marcin Jaroszek, wydziałowy koordynator ds. współpracy z interesariuszami zewnętrznymi.
więcej o Absolwenci Wydziału Filologicznego łatwiej znajdą pracę
Uniwersytecki synchrotron rozwija współpracę z kolejnymi ośrodkami naukowymi

03.03.2016
Uniwersytet Jagielloński, Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie oraz Instytut Katalizy i Fizykochemii Powierzchni PAN nawiązały współpracę w zakresie uruchomienia, rozwoju i funkcjonowania w Narodowym Centrum Promieniowania Synchrotronowego Solaris linii badawczej wyposażonej w stacje końcowe PEEM i XAS. Dokument przewiduje także wspólne prowadzenie badań naukowych z użyciem promieniowania synchrotronowego.
więcej o Uniwersytecki synchrotron rozwija współpracę z kolejnymi ośrodkami naukowymi
Wystawa fotografii Aleksandry Dzik

03.03.2016
1 marca 2016 w Instytucie Socjologii UJ odbył się wernisaż wystawy zdjęć Aleksandry Dzik - "Codzienność w górach". Autorka jest alpinistką młodego pokolenia i przewodniczką górską. Na swym koncie ma m.in. wejście na ośmiotysięczny Gasherbrum II. Ponadto jako pierwsza Polka zdobyła niebezpieczny Pik Pobiedy oraz skompletowała wszystkie pięć siedmiotysięczników b. ZSRR dających tytuł "Śnieżnej Pantery".
więcej o Wystawa fotografii Aleksandry Dzik