Seminarium w 1. rocznicę śmierci prof. Wiesława Kozuba-Ciembroniewicza

12.02.2016
W piątek 12 lutego odbyło się seminarium naukowe dedykowane pamięci zmarłego przed rokiem prof. Wiesława Kozuba-Ciembroniewicza, wybitnego specjalisty w zakresie doktryn prawno-politycznych, a w latach 2002-2008 dziekana Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego (WSMiP UJ). Miejscem dyskusji był zamek w krakowskich Przegorzałach.
więcej o Seminarium w 1. rocznicę śmierci prof. Wiesława Kozuba-Ciembroniewicza
„Recepta na wiersz"
kultura nagrody i wyróżnienia

„Recepta na wiersz"

12.02.2016
W piątek 12 lutego 2016 roku o godzinie 17:00 w Muzeum Farmacji UJ odbyło się wręczenie nagród zwycięzcom Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „Recepta na wiersz".
więcej o „Recepta na wiersz"
Uniwersyteccy naukowcy nagrodzeni w Narodowym Programie Rozwoju Humanistyki
osiągnięcie

Uniwersyteccy naukowcy nagrodzeni w Narodowym Programie Rozwoju Humanistyki

11.02.2016
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego opublikowało w środę na swojej stronie internetowej wyniki konkursów Rozwój i Umiędzynarodowienie w ramach Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki (NPRH). Na finansowanie 148 zwycięskich projektów resort nauki przeznaczy ok. 38 mln złotych. Kilkadziesiąt będzie realizowanych przez naukowców Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Uniwersyteccy naukowcy nagrodzeni w Narodowym Programie Rozwoju Humanistyki
Pamięci abp. Józefa Życińskiego w 5. rocznicę śmierci

11.02.2016
Przedstawiciele świata nauki z całego kraju, władz regionu, korpusu dyplomatycznego, adwokatury i duchowieństwa z ks. kard. metropolitą krakowskim Stanisławem Dziwiszem biorą udział w ogólnopolskiej konferencji naukowej "Media-Kultura-Dialog" poświęconej pamięci abp. Józefa Życińskiego. Zgromadzonych w czwartek w auli Collegium Novum przywitał rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Wojciech Nowak, który patronuje temu wydarzeniu.
więcej o Pamięci abp. Józefa Życińskiego w 5. rocznicę śmierci

08.02.2016
Historia uczelni to w znacznym stopniu historia jej studentów. Jeśli spojrzymy wstecz, zauważymy, że charakter społeczności studenckiej Uniwersytetu Jagiellońskiego znacząco zmieniał się na przestrzeni wieków i niekiedy bardzo odbiegał od wizji, do której przywykliśmy dzisiaj.
więcej o Kim był student UJ na przestrzeni wieków? Rozmowa z prof. Krzysztofem Stopką (część III)