Student UJ najpopularniejszym studentem zagranicznym w Polsce
osiągnięcie

Student UJ najpopularniejszym studentem zagranicznym w Polsce

21.01.2016
Francesco Gubinelli, student Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii (WBBB) Uniwersytetu Jagiellońskiego, został laureatem konkursu Interstudent 2015 dla najlepszych zagranicznych studentów kształcących się na polskich uczelniach.
więcej o Student UJ najpopularniejszym studentem zagranicznym w Polsce
Protestom nie było końca. Wrzawa wokół Collegium Witkowskiego
cykle popularyzatorskie

Protestom nie było końca. Wrzawa wokół Collegium Witkowskiego

19.01.2016
W marcu tego roku miną 104 lata od uroczystego otwarcia Collegium Physicum, obecnie Collegium Witkowskiego. Neogotycki gmach przy ul. Gołębiej 13 powstał dzięki blisko dwudziestoletnim staraniom prof. Augusta Witkowskiego. Plany długoletniego kierownika Zakładu Fizycznego UJ wzbudziły wśród krakowian wiele kontrowersji. Przeciwnicy próbowali oprotestować zarówno zaproponowaną lokalizację jak i gabaryty budynku.
więcej o Protestom nie było końca. Wrzawa wokół Collegium Witkowskiego
Środowisko prawnicze na rzecz pacjentów USD

19.01.2016
W ubiegłą niedzielę odbył się turniej piłkarski w ramach charytatywnej akcji "Prawnicy Chorym Dzieciom" na rzecz pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. Do rywalizacji przystąpiło 16 drużyn. Zwyciężyli reprezentanci Okręgowej Izby Radców Prawnych w Katowicach. 2. miejsce przypadło zespołowi studentów Wydziału Prawa i Administracji UJ, a 3. zawodnikom Okręgowej Izby Radców Prawnych w Kielcach.
więcej o Środowisko prawnicze na rzecz pacjentów USD
Noc Biologów na Uniwersytecie Jagiellońskim
relacja

Noc Biologów na Uniwersytecie Jagiellońskim

18.01.2016
15 stycznia 2016 r. na Wydziale Biologii i Nauk i Ziemi (BiNoZ) Uniwersytetu Jagiellońskiego odbyła się kolejna Noc Biologów. W ramach piątej edycji tego festiwalu, jednostki Wydziału przygotowały blisko dziewięćdziesiąt różnych warsztatów, wykładów i pokazów. Szczególną formę miały zajęcia terenowe, których uczestnicy mogli wraz z naukowcami obserwować zwierzęta i rośliny w ich naturalnym środowisku.
więcej o Noc Biologów na Uniwersytecie Jagiellońskim
Zainaugurowano 19. edycję Szkoły Prawa Niemieckiego UJ

18.01.2016
W piątek 15 stycznia 2016 r. odbyło się uroczyste otwarcie 19. edycji Szkoły Prawa Niemieckiego UJ (SPN UJ) w Konsulacie Generalnym Republiki Federalnej Niemiec.
więcej o Zainaugurowano 19. edycję Szkoły Prawa Niemieckiego UJ