Leon Sternbach – człowiek, który uspokoił świat

28.12.2015
Polsko-amerykański chemik i farmaceuta, jeden z największych absolwentów Uniwersytetu Jagiellońskiego, znajduje się na liście "National Inventors Hall of Fame", obok Nobla i Edisona.
więcej o Leon Sternbach – człowiek, który uspokoił świat
Ambasador Korei z wizytą na Uniwersytecie Jagiellońskim
wizyta

Ambasador Korei z wizytą na Uniwersytecie Jagiellońskim

22.12.2015
22 grudnia 2015 r. Uniwersytet Jagielloński odwiedziła delegacja z Republiki Korei (Korei Południowej), której przewodniczył ambasador tego kraju w Rzeczypospolitej Polskiej Ji-in Hong.
więcej o Ambasador Korei z wizytą na Uniwersytecie Jagiellońskim
Czy komercjalizacja świąt Bożego Narodzenia zabija duchowość?

22.12.2015
Z badań wynika, że 70 proc. respondentów chodzi na pasterkę, 78 proc. śpiewa kolędy, 91 proc. zostawia wolne miejsce przy wigilijnym stole, 94 proc. ubiera choinkę, a aż 98 proc. łamie się opłatkiem. O komercjalizacji świąt i zacieraniu się granicy pomiędzy sferą profanum i sacrum, codzienności i odświętności rozmawialiśmy z dr hab. Małgorzatą Bogunią-Borowską z Instytutu Socjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Czy komercjalizacja świąt Bożego Narodzenia zabija duchowość?

21.12.2015
O specyfice nauczania języków obcych we współczesnym świecie oraz szansach i wyzwaniach w tym zakresie opowiada Richard Rossner - dyrektor EAQUALS - międzynarodowej organizacji zajmującej się zapewnieniem jakości kształcenia językowego.
więcej o Angielski jak tabliczka mnożenia? Wywiad z Richardem Rossnerem, dyrektorem EAQUALS
Kolejny sukces Akcji SOS - Uczelnie Schroniskom!

21.12.2015
16 grudnia dobiegła końca dziewiąta edycja międzyuczelnianej akcji pomocy bezdomnym zwierzętom – Akcja SOS – Uczelnie Schroniskom. Wzięło w niej udział aż sześć krakowskich uczelni: Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Pedagogiczny, Uniwersytet Rolniczy, Uniwersytet Ekonomiczny, Akademia Górniczo-Hutnicza i Akademia Sztuk Pięknych oraz instytuty Polskiej Akademii Nauk. Całe wydarzenie było objęte Honorowym Patronatem Rektorów wspomnianych uczelni oraz Prezydenta Miasta Krakowa.
więcej o Kolejny sukces Akcji SOS - Uczelnie Schroniskom!