Czy mnich ubiera się u Prady?
relacja

Czy mnich ubiera się u Prady?

17.12.2015
11-13 grudnia 2015 r. w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha" w Krakowie odbyła się międzynarodowa konferencja buddologiczna zorganizowana przez trzy koła naukowe Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Czy mnich ubiera się u Prady?
uroczystość

16.12.2015
"16 grudnia, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia witam wszystkich najserdeczniej w naszym domu, w murach Almae Matris. Właśnie w ten czas, w te dni przenika nas nadzieja, że możemy pokonać wszystkie trudności" - powiedział na rozpoczęcie wieczoru rektor UJ prof. Wojciech Nowak.
więcej o W Collegium Novum UJ odbyło się tradycyjne spotkanie opłatkowe środowiska akademickiego
nagrody i wyróżnienia

16.12.2015
Dr Szymon Drobniak, biolog ewolucyjny i projektant graficzny pracujący w Instytucie Nauk o Środowisku UJ zdobył III nagrodę w organizowanym przez „Forum Akademickie" konkursie na artykuł popularnonaukowy.
więcej o Biolog z UJ nagrodzony w konkursie "Skomplikowane i proste. Młodzi uczeni o swoich badaniach"
Odmierzały już czas w średniowieczu. Historia zegarów w Collegium Maius
cykle popularyzatorskie

Odmierzały już czas w średniowieczu. Historia zegarów w Collegium Maius

15.12.2015
Niewiele przedmiotów równie blisko jak zegar towarzyszy ludzkości w jej wędrówce. W Krakowie pierwszy mechanizm odmierzający czas pojawił się na głównym, miejskim placu pod koniec XIV wieku. W Collegium Maius prawdopodobnie niewiele później, bo 550 lat temu. Zapraszamy do lektury kolejnej odsłony cyklu popularyzatorskiego "UJ z innej perspektywy".
więcej o Odmierzały już czas w średniowieczu. Historia zegarów w Collegium Maius
nagrody

15.12.2015
Sukces odniosły także dwie magistrantki z Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ - III nagrodę w konkursie otrzymała praca Evgeniyi Prikhodko, a wyróżnienie przyznano Iwonie Jakubas.
więcej o Katarzyna Gad z Uniwersytetu Jagiellońskiego zwyciężyła w IX edycji Konkursu „Teraz Polska Promocja i Rozwój"