O studiach kurdyjskich w Polsce w telewizji Rudaw
relacja

O studiach kurdyjskich w Polsce w telewizji Rudaw

03.12.2015
Gościem kurdyjskiej telewizji Rudaw, mającej swoją siedzibę w Regionie Kurdystanu (Irak), była dr Joanna Bocheńska z Zakładu Iranistyki Instytutu Orientalistyki UJ.
więcej o O studiach kurdyjskich w Polsce w telewizji Rudaw
Uniwersyteccy naukowcy w składzie Prezydium Oddziału PAN w Krakowie
nominacje i promocje

Uniwersyteccy naukowcy w składzie Prezydium Oddziału PAN w Krakowie

03.12.2015
Wiceprezesem Oddziału na kadencję 2015-2018 wybrano prof. Ryszarda Nycza z Wydziału Polonistyki UJ, a członkiem Prezydium Oddziału – prof. Wiesława Pawlika z UJ Collegium Medicum. W skład Prezydium Oddziału wchodzi także wybrana wcześniej prof. Barbara Bilińska z Instytutu Zoologii UJ jako wiceprezes Oddziału.
więcej o Uniwersyteccy naukowcy w składzie Prezydium Oddziału PAN w Krakowie
Kuba Gąsiorowski najlepszym krasomówcą
nagrody i wyróżnienia

Kuba Gąsiorowski najlepszym krasomówcą

03.12.2015
Kuba Gąsiorowski, doktorant w Katedrze Historii Doktryn Politycznych i Prawnych Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, zwyciężył w Ogólnopolskim Konkursie Krasomówczym Aplikantów Adwokackich im. adw. S. Mikke. Finał odbył się w ubiegły weekend w Naczelnym Sądzie Administracyjnym. Wzięło w nim udział jedenastu mówców.
więcej o Kuba Gąsiorowski najlepszym krasomówcą

03.12.2015
Historia uczelni to w znacznym stopniu historia jej studentów. Jeśli spojrzymy wstecz, zauważymy, że charakter społeczności studenckiej Uniwersytetu Jagiellońskiego znacząco zmieniał się na przestrzeni wieków i niekiedy bardzo odbiegał od wizji, do której przywykliśmy dzisiaj.
więcej o Kim był student UJ na przestrzeni wieków? Rozmowa z prof. Krzysztofem Stopką (część II)
Szkoła Promocji Nauki. Prezentacje w promocji nauki - Prezi

02.12.2015
W środę 2 grudnia 2015 r., w ramach Szkoły Promocji Nauki, odbył się warsztat zatytułowany Prezentacje w promocji nauki / Prezi. W szkoleniu udział wzięli naukowcy, doktoranci i pracownicy UJ.
więcej o Szkoła Promocji Nauki. Prezentacje w promocji nauki - Prezi