Wyróżnienie VIPI dla dr. Tomasza Skalskiego
osiągnięcie

Wyróżnienie VIPI dla dr. Tomasza Skalskiego

11.12.2015
W czwartek w Pałacu Kazimierzowskim w Warszawie 11 polskich naukowców zostało wyróżnionych tytułem VIPI - Very Important Polish Innovator, którzy z sukcesami komercjalizują wyniki prowadzonych przez siebie badań naukowych. W gronie laureatów znalazł się dr Tomasz Skalski z Instytutu Zoologii Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Wyróżnienie VIPI dla dr. Tomasza Skalskiego
uroczystość

10.12.2015
- To niezwykle radosny dzień. Dziś oficjalnie otwieramy najnowsze dziecko uniwersytetu, jakże piękne i dorodne - mówił 10 grudnia 2015 roku, podczas uroczystości na Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej, prof. Wojciech Nowak, rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego. Budowa kompleksu budynków przy ul. prof. Stanisława Łojasiewicza 11 trwała 4 lata i pochłonęła 230 mln złotych.
więcej o Nowa siedziba Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej oficjalnie otwarta
relacja

10.12.2015
9 grudnia 2015 roku w Auli Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego odbył się gościnny wykład prof. Johna J. Mearsheimera, niezwykle wpływowego, acz kontrowersyjnego teoretyka stosunków międzynarodowych z Uniwersytetu w Chicago, zatytułowany Why the West – Not Putin – Is Responsible for the Ukraine Crisis.
więcej o Zmagania Zachodu z Rosją. Gościnny wykład kontrowersyjnego amerykańskiego uczonego
Cafe Nauka: Skąd ból?

10.12.2015
W środę 9 grudnia 2015 r. odbyła się X edycja Cafe Nauka organizowana przez Dział Promocji i Informacji UJ. Motywem przewodnim spotkania był ból.
więcej o Cafe Nauka: Skąd ból?
Dr Krzysztof Kozłowski wiceministrem w resorcie gospodarki morskiej

10.12.2015
Adiunkt w Katedrze Prawa Konstytucyjnego UJ dr Krzysztof Kozłowski został wiceministrem gospodarki wodnej i żeglugi śródlądowej w randze podsekretarza stanu. W powstającym resorcie będzie nadzorował prace Departamentu Prawnego, Departamentu Nadzoru Właścicielskiego, Departamentu Edukacji Morskiej oraz Departamentu Współpracy Międzynarodowej.
więcej o Dr Krzysztof Kozłowski wiceministrem w resorcie gospodarki morskiej