Prof. Bogdan Szlachta wybrany przez Sejm sędzią Trybunału Stanu
nominacje i promocje

Prof. Bogdan Szlachta wybrany przez Sejm sędzią Trybunału Stanu

19.11.2015
18 listopada Sejm wybrał nowy skład Trybunału Stanu. Oprócz dwóch wiceprzewodniczących, spoza grona posłów i senatorów powołano 16 członków. Stanowiska te obsadzono według parytetu partii.
więcej o Prof. Bogdan Szlachta wybrany przez Sejm sędzią Trybunału Stanu
Reprezentanci AZS UJ odebrali medale i dyplomy

Reprezentanci AZS UJ odebrali medale i dyplomy

19.11.2015
16 listopada w murach Akademii Górniczo-Hutniczej (AGH) podsumowano najważniejsze wydarzenia w sporcie w ubiegłym roku akademickim. W V Gali Małopolskiego Sportu Akademickiego wzięli udział nie tylko trenerzy i zawodnicy, ale także władze regionu, rektorzy uczelni wyższych oraz kierownictwo krakowskiego AZS-u na czele z prezesem Lechem Pankiewiczem. UJ reprezentowała prorektor ds. rozwoju prof. Maria-Jolanta Flis.
więcej o Reprezentanci AZS UJ odebrali medale i dyplomy
Wernisaż wystawy "Stryjeńska. Portret ze słów"
wydarzenie kulturalne

Wernisaż wystawy "Stryjeńska. Portret ze słów"

18.11.2015
W środę 18 listopada o godz. 16 odbył się wernisaż wystawy "Stryjeńska. Portret ze słów". Wystawa prezentuje spuściznę rękopiśmienną Zofii Stryjeńskiej ofiarowaną w 2014 roku Bibliotece Jagiellońskiej przez spadkobierców tej znakomitej malarki, ilustratorki, graficzki i scenografki.
więcej o Wernisaż wystawy "Stryjeńska. Portret ze słów"
Rozpoczęła się kolejna edycja Festiwalu Kultury Kanadyjskiej

18.11.2015
W środę 18 listopada 2015 roku rozpoczęła się czwarta już edycja Festiwalu Kultury Kanadyjskiej, organizowanego przez studentów Instytutu Amerykanistyki i Studiów Polonijnych UJ przy wsparciu pracowników instytutu.
więcej o Rozpoczęła się kolejna edycja Festiwalu Kultury Kanadyjskiej
Książę Hans-Adam II Liechtenstein podziwiał zbiory Muzeum UJ
wizyta

Książę Hans-Adam II Liechtenstein podziwiał zbiory Muzeum UJ

18.11.2015
Głowa państwa Liechtenstein, któremu towarzyszyła małżonka Księżna Maria, odwiedziła Collegium Maius UJ 17 listopada. Szacownego gościa podejmował dyrektor Muzeum UJ prof. Krzysztof Stopka.
więcej o Książę Hans-Adam II Liechtenstein podziwiał zbiory Muzeum UJ