Uniwersyteccy naukowcy z nagrodami premiera
nagrody

Uniwersyteccy naukowcy z nagrodami premiera

13.08.2015
Prof. Anetta Undas z Wydziału Lekarskiego i prof. Piotr Bizoń z Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej otrzymali Nagrody Prezesa Rady Ministrów za wybitny dorobek naukowy. Za najlepsze prace doktorskie w 2014 roku nagrodzono sześcioro kolejnych uniwersyteckich uczonych.
więcej o Uniwersyteccy naukowcy z nagrodami premiera
Statystyki konkursów NCN: Najwyższe finansowanie dla badaczy UJ
osiągnięcie

Statystyki konkursów NCN: Najwyższe finansowanie dla badaczy UJ

11.08.2015
W 2014 roku Narodowe Centrum Nauki rozstrzygnęło 12 konkursów na projekty badawcze, staże podoktorskie i stypendia doktorskie. O wsparcie finansowe ubiegało się 11 432 wnioskodawców. Ostatecznie finansowanie przyznano 1804 naukowcom i zespołom badawczym, którzy na realizację swoich badań, staży doktorskich lub stypendiów otrzymali ponad 760 mln zł.
więcej o Statystyki konkursów NCN: Najwyższe finansowanie dla badaczy UJ
Ministrowie zdrowia oraz pracy i polityki społecznej gościli w UJ CM
wizyta

Ministrowie zdrowia oraz pracy i polityki społecznej gościli w UJ CM

07.08.2015
W piątek 7 sierpnia br. w auli Centrum Dydaktyczno-Kongresowym Wydziału Lekarskiego CM UJ odbyła się konferencja „Polaków Zdrowia Portret Własny 2015". Jej organizatorem było Ministerstwo Zdrowia, Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie oraz Uniwersytet Jagielloński Collegium. Tematami przewodnimi debaty była przede wszystkim polityka senioralna w Polsce oraz nowe technologie w medycynie.
więcej o Ministrowie zdrowia oraz pracy i polityki społecznej gościli w UJ CM
Uniwersytet Jagielloński najbardziej widoczną polską uczelnią w sieci
osiągnięcie

Uniwersytet Jagielloński najbardziej widoczną polską uczelnią w sieci

07.08.2015
W najnowszej edycji "Webometrics Ranking of World Universities 2015" UJ zajął najlepsze miejsce wśród polskich uczelni. W badaniu, które swym zasięgiem objęło ponad 20 tysięcy szkół wyższych z całego świata, w tym ponad 420 polskich, nasza uczelnia znalazła się na 285. miejscu. W porównaniu z ostatnim zestawieniem to awans o dwie pozycje.
więcej o Uniwersytet Jagielloński najbardziej widoczną polską uczelnią w sieci
Uniwersytecki Szpital Dziecięcy uruchomił nową izbę przyjęć

07.08.2015
Nowoczesne sale zabiegowe, zamykany podjazd dla karetek, przestronna poczekalnia dla pacjentów i dyżurki lekarskie - to wyposażenie nowej izby przyjęć w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie Prokocimiu. Powstała ona w budynku przy ul. Wielickiej. Pierwsi pacjenci zostali tu przyjęci na początku sierpnia.
więcej o Uniwersytecki Szpital Dziecięcy uruchomił nową izbę przyjęć