21.09.2015
Uniwersytet Jagielloński deklaruje gotowość przyjęcia na studia uciekinierów zmuszonych do opuszczenia swoich krajów z politycznych powodów. Rektor UJ może zwolnić z opłaty studentów z krajów pozaunijnych, co też zamierza uczynić. Uczelnia deklaruje także gotowość wsparcia tych studentów stypendiami ze środków własnych oraz organizowanie nauczania języka polskiego.
więcej o Komunikat rektora UJ w sprawie przyjmowania uchodźców na studia w Uniwersytecie Jagiellońskim
Konferencja "Fizjoterapia w Geriatrii - Nauka i Praktyka"
relacja

Konferencja "Fizjoterapia w Geriatrii - Nauka i Praktyka"

20.09.2015
W dniach 19-20 września br. w Centrum Dydaktyczno-Kongresowym Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum miała miejsce konferencja "Fizjoterapia w Geriatrii - Nauka i Praktyka" zorganizowana przez Medyczne Centrum Kształcenia Podyplomowego UJ dla absolwentów kursów "Opieka Geriatryczna dla Fizjoterapeutów" zorganizowanych w latach 2012-2015.
więcej o Konferencja "Fizjoterapia w Geriatrii - Nauka i Praktyka"
Prof. Andrzej Zoll laureatem nagrody im. Józefa Dietla
uroczystość nagrody i wyróżnienia

Prof. Andrzej Zoll laureatem nagrody im. Józefa Dietla

19.09.2015
Profesor Andrzej Zoll - wybitny prawnik, były prezes Trybunału Konstytucyjnego, przez całą karierę naukową związany z Uniwersytetem Jagiellońskim - otrzymał w piątek nagrodę im. Józefa Dietla. Jej fundatorem jest Korporacja Samorządowa im. J. Dietla, która od siedmiu lat wyróżnia osoby i instytucje działające na rzecz dobra ogólnego w Krakowie i Małopolsce.
więcej o Prof. Andrzej Zoll laureatem nagrody im. Józefa Dietla
Konferencja IATEFL Poland rozpoczęta na UJ
relacja

Konferencja IATEFL Poland rozpoczęta na UJ

18.09.2015
24. Międzynarodowa Konferencja Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Angielskiego IATEFL Poland współorganizowana jest przez Jagiellońskie Centrum Językowe UJ.
więcej o Konferencja IATEFL Poland rozpoczęta na UJ
Nominacje profesorskie dla uczonych z Uniwersytetu Jagiellońskiego
uroczystość nominacje i promocje

Nominacje profesorskie dla uczonych z Uniwersytetu Jagiellońskiego

18.09.2015
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wręczył 16 września 2015 roku w Pałacu Prezydenckim akty nominacyjne nauczycielom akademickim oraz pracownikom nauki i sztuki. Wśród nominowanych znaleźli się także naukowcy z Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Nominacje profesorskie dla uczonych z Uniwersytetu Jagiellońskiego