Gwiazdy NBA odwiedziły Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie

17.07.2015
W czwartek 16 lipca br. Marcin Gortat wraz z innymi zawodnikami ligi National Basketball Association (NBA) złożył wizytę pacjentom Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. Spotkanie, które odbyło się w sali rehabilitacyjnej Zakładu Fizjoterapii, zorganizowała fundacja najlepszego polskiego koszykarza.
więcej o Gwiazdy NBA odwiedziły Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie
Dr Piotr Hydzik w RMF FM o zagrożeniu,<br /> jakie niosą dopalacze

Dr Piotr Hydzik w RMF FM o zagrożeniu,
jakie niosą dopalacze

15.07.2015
- Dopalacze zawierają substancje aktywne, których działanie może być znacznie silniejsze niż w przypadku naturalnych, zakazanych narkotyków. Działają szybko, ale przez krótki czas, co sprawia, że osoby pod ich wpływem mają pokusę, by zażywać więcej i więcej. Nie mają też kontroli nad tym, ile zażywają, bo o żadnych konkretnych dawkach nie ma mowy - mówił w rozmowie z red. Grzegorzem Jasińskim dr Piotr Hydzik ze Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.
więcej o Dr Piotr Hydzik w RMF FM o zagrożeniu,
jakie niosą dopalacze

15.07.2015
Prof. Aleksander Fiut, dr hab. Marcin Kwiecień, dr Krzysztof Ostafin i dr Rafał Nestorow zostali laureatami konkursu "Tradycja", pierwszego z trzech konkursów ogłoszonych w ramach nowej formuły Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki (NPRH). Na realizację swoich projektów otrzymają z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego (MNiSW) blisko 5 mln złotych.
więcej o Uniwersyteckie projekty nagrodzone w ramach Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki
Uniwersytet Jagielloński wspiera rozwój polonistyki w Chinach

10.07.2015
10 lipca została podpisana umowa o współpracy w zakresie wymiany studenckiej pomiędzy Wydziałem Polonistyki UJ i Wydziałem Języków i Kultur Europejskich Kantońskiego Uniwersytetu Studiów Międzynarodowych (Guangdong University of Foreign Studies).
więcej o Uniwersytet Jagielloński wspiera rozwój polonistyki w Chinach
Olga Ziopaja w gronie najlepszych studentów w Polsce

09.07.2015
Olga Ziopaja, studentka Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych na Uniwersytecie Jagiellońskim, zajęła 3. miejsce w siódmej edycji konkursu Studencki Nobel, organizowanego przez Niezależne Zrzeszenie Studentów. Zwyciężył Maciej Mańko z Uniwersytetu Gdańskiego. Drugi był Mateusz Sobolewski z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Finałowa gala odbyła się na Politechnice Warszawskiej.
więcej o Olga Ziopaja w gronie najlepszych studentów w Polsce