Lista wiadomości

Próbna Matura z Chemii z Wydziałem Chemii UJ i "Dziennikiem Polskim"

10.04.2021
10 kwietnia odbyła się, już po raz szósty, Próbna Matura z Chemii z Wydziałem Chemii UJ i "Dziennikiem Polskim". W tym roku całość akcji została przeprowadzona w formie zdalnej. W akcji już w tym momencie wzięło udział ponad 5 tysięcy maturzystów, a liczba ta wciąć rośnie, ponieważ arkusz nadal można pobrać i rozwiązać.
więcej o Próbna Matura z Chemii z Wydziałem Chemii UJ i "Dziennikiem Polskim"
Roczne staże w USA dla kilkunastu studentów i doktorantów UJ
mobilna

Roczne staże w USA dla kilkunastu studentów i doktorantów UJ

09.04.2021
14 studentów i doktorantów Uniwersytetu Jagiellońskiego odbędzie roczny staż w renomowanych ośrodkach badawczych w USA: University of Virginia (Charlottesville), University of Chicago (Chicago), University of Texas: Southwestern Medical Center (Dallas) i w Oklahoma Medical Research Foundation (Oklahoma City). Listę laureatów programu BioLAB 2021-22 ogłosiła wczoraj Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta.
więcej o Roczne staże w USA dla kilkunastu studentów i doktorantów UJ
Polscy naukowcy stworzą modele 3D starożytnego miasta Nea Pafos

08.04.2021
Mimo pandemii koronawirusa prof. Ewdoksia Papuci-Władyka z Instytutu Archeologii Uniwersytetu Jagiellońskiego kontynuuje pionierskie badania w Pafos na Cyprze. W 2020 roku jej zespołowi udało się przeprowadzić ostatnią kampanię badawczą w ramach projektu "Paphos Agora Project". Naukowcy z Krakowa zainaugurowali też nowy grant, który realizują wspólnie z Uniwersytetem Warszawskim i Politechniką Warszawską.
więcej o Polscy naukowcy stworzą modele 3D starożytnego miasta Nea Pafos
Nie żyje Stanisław Dziedzic

08.04.2021
8 kwietnia w Krakowie zmarł Stanisław Dziedzic - związany z Uniwersytetem Jagiellońskim historyk literatury, publicysta, kulturoznawca, nauczyciel akademicki, twórca Biblioteki Kraków, wcześniej wieloletni dyrektor Wydziału Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta Krakowa.
więcej o Nie żyje Stanisław Dziedzic
Inwestycje UJ w prestiżowym konkursie Modernizacja Roku

06.04.2021
Nowa siedziba Centrum Wsparcia Dydaktyki UJ oraz przebudowa i rozbudowa szklarni Victoria w Ogrodzie Botanicznym UJ zostały zgłoszone do 25. edycji ogólnopolskiego konkursu Modernizacja Roku & Budowa XXI w. organizowanego przez Stowarzyszenie Ochrony Narodowego Dziedzictwa Materialnego. Każdy może na nie zagłosować do 10 maja br.
więcej o Inwestycje UJ w prestiżowym konkursie Modernizacja Roku