Lista wiadomości

Wioślarskie zmagania o Puchar Rektora UJ

11.05.2019
Już po raz 6. rozegrano regaty wioślarskich ósemek ze sternikiem o Puchar Rektora UJ. Tradycja, która narodziła się w 2014, od lat stanowi sportowy akcent obchodzonego 12 maja Święta Uniwersytetu Jagiellońskiego. Na starcie zawodów w Zakolu Wisły u podnóża Wawelu co roku stawiają się drużyny reprezentujące najwyższy poziom wioślarstwa w Polsce.
więcej o Wioślarskie zmagania o Puchar Rektora UJ

BohateRun - bieg charytatywny na Kampusie 600-lecia Odnowienia UJ

11.05.2019
Stowarzyszenie All In UJ oraz Dział Promocji Uniwersytetu Jagiellońskiego zaprosiły do biegu na Kampusie Uniwersytetu Jagiellońskiego na Ruczaju superbohaterów, którzy poprzez uczestnictwo w wydarzeniu nieśli pomoc potrzebującym i krzewili zdrowy tryb życia.
więcej o BohateRun - bieg charytatywny na Kampusie 600-lecia Odnowienia UJ

UJ świętuje i nagradza wybitnego uczonego polskiego pochodzenia

10.05.2019
12 maja Uniwersytet Jagielloński świętuje rocznicę założenia uczelni przez króla Kazimierza Wielkiego w 1364 roku. Główne uroczystości 655. urodzin odbywają się w piątek. W ramach obchodów medal Merentibus otrzymał profesor Mario Suwalsky - naukowiec z chilijskiego Uniwersytetu w Concepción oraz były konsul honorowy RP w tym mieście. Na sobotę z kolei zaplanowano zmagania sportowe.
więcej o UJ świętuje i nagradza wybitnego uczonego polskiego pochodzenia
osiągnięcie mobilna

Uczeni z UJ laureatami największego programu grantowego w Polsce

09.05.2019
Fundacja na rzecz Nauki Polskiej (FNP) po raz 27. przyznała stypendia START dla najzdolniejszych młodych naukowców z całej Polski. W tym roku otrzyma je ośmioro młodych badaczy z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Wysokość rocznego stypendium to 28 tys. zł, a łączna kwota, jaką FNP przeznaczy na nie w tym roku, wynosi około 3 milionów złotych.
więcej o Uczeni z UJ laureatami największego programu grantowego w Polsce

Profesor Antoni Dziatkowiak honorowym obywatelem Krakowa

09.05.2019
Wybitny kardiochirurg, twórca i wieloletni kierownik Kliniki Chirurgii Serca, Naczyń i Transplantologii Uniwersytetu Jagiellońskiego - Collegium Medicum prof. Antoni Dziatkowiak został honorowym obywatelem Krakowa. Wyróżnienie przyznali mu 8 maja miejscy radni w uznaniu jego zasług dla rozwoju krakowskiej kardiochirurgii.
więcej o Profesor Antoni Dziatkowiak honorowym obywatelem Krakowa