Lista wiadomości

osiągnięcie

Sukces reprezentacji Polski na turnieju matematycznym ITYM 2019

11.07.2019
8 lipca zakończyła się w Barcelonie 11. edycja International Tournament for Young Mathematicians (ITYM). Przygotowana przez pracowników Wydziału Matematyki i Informatyki UJ drużyna zajęła trzecie miejsce spośród piętnastu zespołów z całego świata.
więcej o Sukces reprezentacji Polski na turnieju matematycznym ITYM 2019
wizyta

Prof. Armen Edigarian z wizytą w Kobe University

10.07.2019
W dniach 1-7 lipca prorektor UJ ds. dydaktyki prof. Armen Edigarian złożył wizytę w Kobe University w Japonii, podczas której spotkał się władzami tej uczelni, m.in. z rektorem prof. Hiroshim Takedą. Podpisane zostało kolejne porozumienie o współpracy pomiędzy uniwersytetami.
więcej o Prof. Armen Edigarian z wizytą w Kobe University

Prof. Agnieszka Słowik mianowana nowym konsultantem krajowym

10.07.2019
W ubiegłym tygodniu nastąpiła zmiana na stanowisku konsultanta krajowego w dziedzinie neurologii. 2 lipca funkcję tę objęła prof. Agnieszka Słowik, kierownik Katedry Neurologii i Zakładu Neurogenetyki Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum oraz Klinicznego Neurologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.
więcej o Prof. Agnieszka Słowik mianowana nowym konsultantem krajowym

Chórzyści Uniwersytetu Jagiellońskiego na festiwalu w Erlangen

10.07.2019
Chór Akademicki UJ Camerata Jagellonica przebywał w Niemczech na zaproszenie Studentenwerk Erlangen-Nürnberg. Wizyta odbyła się w ramach współpracy pomiędzy niemiecką instytucją i Uniwersytetem Jagiellońskim.
więcej o Chórzyści Uniwersytetu Jagiellońskiego na festiwalu w Erlangen

Wydział Chemii UJ stworzy nowatorski kurs edukacyjny online

09.07.2019
Kurs "Kształtowanie postaw badawczych dzieci i młodzieży" - opracowany na wieloletnim doświadczeniu dydaktyków chemii oraz fizyki z Uniwersytetu Jagiellońskiego - będzie wkrótce dostępny na pierwszej polskiej platformie edukacyjne typu MOOC (ang. massive open online course). Projekt sfinansuje Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.
więcej o Wydział Chemii UJ stworzy nowatorski kurs edukacyjny online