Historyczny remis w Rankingu Szkół Wyższych. UJ i UW na czele

09.06.2015
Uniwersytet Jagielloński oraz Uniwersytet Warszawski zajęły ex aequo 1. miejsce w Rankingu Szkół Wyższych "Perspektywy 2015", w którym oceniono 187 polskich uczelni. Trzecie miejsce przypadło Uniwersytetowi im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Tegoroczna edycja rankingu objęła 87 uczelni akademickich, 70 uczelni magisterskich niepublicznych oraz 30 państwowych wyższych szkół zawodowych.
więcej o Historyczny remis w Rankingu Szkół Wyższych. UJ i UW na czele
Konferencja naukowa kardiochirurgów dziecięcych

08.06.2015
Głównymi tematami tegorocznej konferencji były najnowsze osiągnięcia w zakresie kardiologii interwencyjnej w leczeniu złożonych wad serca oraz nowe techniki kardiochirurgiczne.
więcej o Konferencja naukowa kardiochirurgów dziecięcych
Promocje habilitacyjne W. Filozoficznego i W. Historycznego

08.06.2015
Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Wojciech Nowak przewodniczył uroczystym promocjom habilitacyjnym Wydziału Filozoficznego oraz Wydziału Historycznego, które odbyły się 2 czerwca 2015 roku w auli Collegium Maius UJ. Piętnastu pracowników naukowych wysłuchało laudacji, po czym odebrało dyplomy.
więcej o Promocje habilitacyjne W. Filozoficznego i W. Historycznego
Studentka prawa zwyciężyła w ogólnopolskim konkursie z procedury karnej

08.06.2015
Dominika Sokołowska, studentka IV roku prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego (WPiA UJ), wygrała III Ogólnopolski Konkurs Wiedzy z Postępowania Karnego, który odbył się na początku czerwca na Uniwersytecie w Białystoku. Kolejne miejsca zajęli reprezentanci Uniwersytetu Śląskiego i Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Na wysokim 4. miejscu uplasował się Adam Gąsiorowski, drugi ze studentów WPiA UJ.
więcej o Studentka prawa zwyciężyła w ogólnopolskim konkursie z procedury karnej
Za nami III edycja Festiwalu Kultury i Mediów

05.06.2015
III edycja Festiwalu Kultury i Mediów Polikultura, której tematem przewodnim były pytania „Zabłocie. Komu? Po co?", odbyła się w dniach 22-31 maja 2015 roku na krakowskim Zabłociu oraz na terenie Kampusu 600-lecia Odnowienia Uniwersytetu Jagiellońskiego. Organizatorami przedsięwzięcia byli studenci I roku zarządzania kulturą i mediami UJ wraz z koordynującymi ich działania pracownikami Instytutu Kultury.
więcej o Za nami III edycja Festiwalu Kultury i Mediów