Nowi profesorowie w Uniwersytecie Jagiellońskim

10.06.2015
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski wręczył 9 czerwca 2015 roku w Pałacu Prezydenckim akty nominacyjne nauczycielom akademickim oraz pracownikom nauki i sztuki. Wśród nominowanych znaleźli się także naukowcy z Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Nowi profesorowie w Uniwersytecie Jagiellońskim
Pomoc nieuleczalnie chorym tematem konferencji w Auditorium Maximum

09.06.2015
Głównym celem konferencji jest przekazanie jej uczestnikom wiedzy na temat tego, czym jest medycyna paliatywna i jak ważną rolę odgrywa w opiece nad chorymi terminalnie.
więcej o Pomoc nieuleczalnie chorym tematem konferencji w Auditorium Maximum
Historyczny remis w Rankingu Szkół Wyższych. UJ i UW na czele

09.06.2015
Uniwersytet Jagielloński oraz Uniwersytet Warszawski zajęły ex aequo 1. miejsce w Rankingu Szkół Wyższych "Perspektywy 2015", w którym oceniono 187 polskich uczelni. Trzecie miejsce przypadło Uniwersytetowi im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Tegoroczna edycja rankingu objęła 87 uczelni akademickich, 70 uczelni magisterskich niepublicznych oraz 30 państwowych wyższych szkół zawodowych.
więcej o Historyczny remis w Rankingu Szkół Wyższych. UJ i UW na czele
Konferencja naukowa kardiochirurgów dziecięcych

08.06.2015
Głównymi tematami tegorocznej konferencji były najnowsze osiągnięcia w zakresie kardiologii interwencyjnej w leczeniu złożonych wad serca oraz nowe techniki kardiochirurgiczne.
więcej o Konferencja naukowa kardiochirurgów dziecięcych
Promocje habilitacyjne W. Filozoficznego i W. Historycznego

08.06.2015
Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Wojciech Nowak przewodniczył uroczystym promocjom habilitacyjnym Wydziału Filozoficznego oraz Wydziału Historycznego, które odbyły się 2 czerwca 2015 roku w auli Collegium Maius UJ. Piętnastu pracowników naukowych wysłuchało laudacji, po czym odebrało dyplomy.
więcej o Promocje habilitacyjne W. Filozoficznego i W. Historycznego