Nagroda Lednickiego Orła Piastowskiego dla prof. Jerzego Wyrozumskiego

13.05.2015
Wybitny historyk, mediewista całe zawodowe życie związany z Uniwersytetem Jagiellońskim został tegorocznym laureatem Lednickiego Orła Piastowskiego.
więcej o Nagroda Lednickiego Orła Piastowskiego dla prof. Jerzego Wyrozumskiego

13.05.2015
11 maja w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie odbyła się konferencja pt. „Development of Krakow universities in the decade of Poland's membership in EU". Konferencja była współorganizowana przez Uniwersytet Jagielloński oraz Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie.
więcej o Konferencja pt. „Development of Krakow universities in the decade of Poland's membership in EU"
Uniwersytet Jagielloński w rankingu QS World University

13.05.2015
Jedynie siedem polskich uczelni znalazło się w tegorocznej edycji rankingu QS World University Ranking dla kierunków studiów. Spośród polskich uczelni najlepiej w zestawieniu wypadły Uniwersytet Warszawski i Uniwersytet Jagielloński, które znalazły się na liście najlepszych uczelni w dziesięciu dyscyplinach naukowych.
więcej o Uniwersytet Jagielloński w rankingu QS World University
Piękno witraży na wystawie w Muzeum UJ Collegium Maius

12.05.2015
Obchody Święta Uniwersytetu Jagiellońskiego w 2015 roku zakończyły się wernisażem wystawy "Mistrzowie światła", który odbył się w Muzeum UJ Collegium Maius.
więcej o Piękno witraży na wystawie w Muzeum UJ Collegium Maius
Święto Uniwersytetu Jagiellońskiego.<br/> 651. rocznica założenia uczelni

Święto Uniwersytetu Jagiellońskiego.
651. rocznica założenia uczelni

12.05.2015
12 maja 1364 roku Kazimierz Wielki podpisał akt fundacyjny krakowskiego Studium Generale. To wydarzenie obchodzone jest współcześnie jako Święto Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Święto Uniwersytetu Jagiellońskiego.
651. rocznica założenia uczelni