15.05.2015
Narodowe Centrum Nauki ogłosiło wyniki konkursów OPUS 8, PRELUDIUM 8 i SONATA 8. Badacze pracujący w polskich jednostkach naukowych otrzymają ponad 366 mln zł na realizację badań podstawowych.
więcej o Uniwersyteccy naukowcy otrzymają ponad 32 mln zł na realizację badań podstawowych
Upamiętnienie Szpitala Gminy Wyznaniowej Żydowskiej

14.05.2015
13 maja na budynku obecnej II Katedry Chorób Wewnętrznych UJ Collegium Medicum im. prof. Andrzeja Szczeklika mieszczącej się przy ul. Skawińskiej odsłonięto tablicę upamiętniającą istnienie w tym miejscu Szpitala Gminy Wyznaniowej Żydowskiej.
więcej o Upamiętnienie Szpitala Gminy Wyznaniowej Żydowskiej
Otwarcie konferencji "Pionierzy krakowskiej afrykanistyki: Roman Stopa"
konferencja wykład

Otwarcie konferencji "Pionierzy krakowskiej afrykanistyki: Roman Stopa"

13.05.2015
13 maja 2015 o godzinie 11.30 w sali im. M. Bobrzyńskiego Collegium Maius UJ odbyło się otwarcie konferencji „Pionierzy krakowskiej afrykanistyki: Roman Stopa", połączone z inauguracją działalności Jagiellońskiego Centrum Badań Afrykanistycznych, międzywydziałowej jednostki Uniwersytetu Jagiellońskiego, której celem będzie dyskusja nad różnymi aspektami współczesnych badań afrykanistycznych w nawiązaniu do krakowskich tradycji w tej dziedzinie. Wśród zaproszonych gości i uczestników konferencji znaleźli się wybitni uczeni z Polski i zagranicy oraz studenci, doktoranci i pracownicy UJ.
więcej o Otwarcie konferencji "Pionierzy krakowskiej afrykanistyki: Roman Stopa"
Uniwersytet Jagielloński rozpoczyna współpracę z Tamkang University

13.05.2015
13 maja 2015 o 11.00 w Collegium Novum UJ miało miejsce podpisanie listu intencyjnego, dotyczącego nawiązania współpracy pomiędzy Wydziałem Studiów Międzynarodowych i Politycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego a College of International Studies Tamkang University. W imieniu tajwańskiego uniwersytetu dokument podpisał dr Wan-chin Tai, Vice-President of International Affairs.
więcej o Uniwersytet Jagielloński rozpoczyna współpracę z Tamkang University
Nagroda Lednickiego Orła Piastowskiego dla prof. Jerzego Wyrozumskiego

13.05.2015
Wybitny historyk, mediewista całe zawodowe życie związany z Uniwersytetem Jagiellońskim został tegorocznym laureatem Lednickiego Orła Piastowskiego.
więcej o Nagroda Lednickiego Orła Piastowskiego dla prof. Jerzego Wyrozumskiego