Wyniki sortowane według etykiety: nagrody

Dr Olga Śmiechowicz laureatką Nagród Naukowych "Polityki"
nagrody

Dr Olga Śmiechowicz laureatką Nagród Naukowych "Polityki"

21.10.2019
W ubiegłą niedzielę ogłoszono nazwiska laureatów 19. edycji Nagrody Naukowej "Polityki". Wśród pięciorga młodych, wybitnych i ambitnych naukowców - którzy otrzymali stypendia w wysokości 15 tys. zł. - jest dr Olga Śmiechowicz z Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Dr Olga Śmiechowicz laureatką Nagród Naukowych "Polityki"
Towarzystwo Lekarskie Krakowskie nagrodziło badacza z UJ CM

Towarzystwo Lekarskie Krakowskie nagrodziło badacza z UJ CM

21.10.2019
W Domu Lekarskim odbyła się uroczystość wręczenia Nagrody Towarzystwa Lekarskiego Krakowskiego im. prof. Marka Sycha. W tym roku wyróżnienie przyznano dr. Maciejowi Matyi z Wydziału Lekarskiego UJ CM za pracę doktorską "Retrospektywna analiza wyników badań kolonoskopowych w ramach programu badań przesiewowych dla wczesnego wykrywania raka jelita grubego".
więcej o Towarzystwo Lekarskie Krakowskie nagrodziło badacza z UJ CM
Dwóch badaczy z UJ odebrało Nagrody Narodowego Centrum Nauki

Dwóch badaczy z UJ odebrało Nagrody Narodowego Centrum Nauki

09.10.2019
Dr hab. Michał Wierzchoń, prof. UJ w obszarze nauk humanistycznych, społecznych i o sztuce oraz dr hab. Dawid Pinkowicz w naukach ścisłych i technicznych zostali laureatami tegorocznej Nagrody Narodowego Centrum Nauki. Gala wręczenia statuetek tradycyjnie już odbyła się w Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach.
więcej o Dwóch badaczy z UJ odebrało Nagrody Narodowego Centrum Nauki
Fizyk z UJ uhonorowana przez Centrum Inteligentnego Rozwoju

Fizyk z UJ uhonorowana przez Centrum Inteligentnego Rozwoju

09.10.2019
Dr Aleksandra Wrońska z Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ została laureatką Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2019. Wyróżnienie to otrzymała za realizację projektu, którego celem jest rozwój metody monitorowania w czasie rzeczywistym protonowej terapii nowotworów. Badania są finansowane w ramach grantu Narodowego Centrum Nauki.
więcej o Fizyk z UJ uhonorowana przez Centrum Inteligentnego Rozwoju
Profesor Wojciech Ligęza wyróżniony nagrodą literacką

Profesor Wojciech Ligęza wyróżniony nagrodą literacką

23.09.2019
Kierownik Katedry Historii Literatury Polskiej XX wieku UJ prof. Wojciech Ligęza został wyróżniony Nagrodą Literacką Stowarzyszenia Pisarzy Polskich za Granicą za rok 2018 za osiągnięcia w badaniach nad polską literaturą emigracyjną. Nagrodę ufundowało Stowarzyszenie Polskich Kombatantów w Wielkiej Brytanii.
więcej o Profesor Wojciech Ligęza wyróżniony nagrodą literacką