Wyniki sortowane według etykiety: nagrody

Wręczono Nagrodę imienia profesora Marka Sycha

Wręczono Nagrodę imienia profesora Marka Sycha

23.05.2023
W siedzibie Towarzystwa Lekarskiego Krakowskiego przy ul. Radziwiłłowskiej 4 odbyło się uroczyste wręczenie Nagrody im. prof. Marka Sycha. Do grona laureatów dołączył dr Adrian Chrobak z Katedry Psychiatrii Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum, który otrzymał wyróżnienie za pracę doktorską.
więcej o Wręczono Nagrodę imienia profesora Marka Sycha
Absolwentki UJ nagrodzone w 2. edycji konkursu "Korzenie i skrzydła"
nagrody

Absolwentki UJ nagrodzone w 2. edycji konkursu "Korzenie i skrzydła"

10.05.2023
W Narodowym Instytucie Kultury i Dziedzictwa Wsi w Warszawie (NIKiDW) odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie "Korzenie i skrzydła" na najlepszą pracę magisterską na temat kultury i dziedzictwa obszarów wiejskich w Polsce. W gronie laureatów znalazły się trzy absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego, które ukończyły studia na wydziałach Historycznym, Polonistyki oraz Zarządzania i Komunikacji Społecznej.
więcej o Absolwentki UJ nagrodzone w 2. edycji konkursu "Korzenie i skrzydła"
Dwaj profesorowie UJ uhonorowani małopolskim Orłami "Wprost"
nagrody

Dwaj profesorowie UJ uhonorowani małopolskim Orłami "Wprost"

06.04.2023
Podczas uroczystej gali w Gródku nad Dunajcem rozdano Orły "Wprost" - nagrody przyznawane osobom, firmom i instytucjom, które mają szczególny wpływ na rozwój Małopolski. Wśród laureatów jest dwóch przedstawicieli społeczności akademickiej Uniwersytetu Jagiellońskiego. W kategorii zdrowie i medycyna wyróżniono prof. Andrzeja Matyję, a w kategorii kultura - dr. hab. Andrzeja Betleja, prof. UJ.
więcej o Dwaj profesorowie UJ uhonorowani małopolskim Orłami "Wprost"
Prof. Dominika Dudek laureatką Nagrody im. Kazimiery Bujwidowej

Prof. Dominika Dudek laureatką Nagrody im. Kazimiery Bujwidowej

04.04.2023
Kierownik Katedry Psychiatrii UJ CM profesor Dominika Dudek jest jedną z czterech wyjątkowych krakowianek, które zostały laureatkami tegorocznej Nagrody im. Kazimiery Bujwidowej. Zaangażowanie i działania uhonorowanych pozwalają budować wrażliwe i otwarte społeczeństwo, a ich projekty i przedsięwzięcia pozwalają wzmacniać kobiety i równościowe postulaty.
więcej o Prof. Dominika Dudek laureatką Nagrody im. Kazimiery Bujwidowej
Profesor Katarzyna Fazan autorką teatralnej książki roku

Profesor Katarzyna Fazan autorką teatralnej książki roku

28.03.2023
Tom "Pasaże scenografii. Praskie Quadriennale 1999-2019" autorstwa prof. Katarzyny Fazan z Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego został uznany "za teatralną książkę roku" przez Polski Ośrodek Międzynarodowego Instytutu Teatralnego. Nagroda przyznana została z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, który przypada 27 marca.
więcej o Profesor Katarzyna Fazan autorką teatralnej książki roku