Wyniki sortowane według etykiety: senat

07.11.2022
6 listopada minęły 83 lata od przeprowadzenia przez hitlerowskiego okupanta podstępnej akcji, w wyniku której 183 krakowskich profesorów i nauczycieli akademickich, w tym 155 pracowników Uniwersytetu Jagiellońskiego, zostało aresztowanych, a następnie wywiezionych do obozów koncentracyjnych w Sachsenhausen i Dachau, gdzie kilkunastu z nich straciło życie.
więcej o Akademicki Dzień Pamięci. Hołd oddany ofiarom wojny i zmarłym członkom uczelnianej społeczności
Dr Hanna Margolis laureatką Nagrody im. Alicji Helman
nagrody senat

Dr Hanna Margolis laureatką Nagrody im. Alicji Helman

26.10.2022
Wręczenie nagrody, którą honorowani są autorzy i autorki najlepszych rozpraw doktorskich z zakresu filmoznawstwa odbyło się na posiedzeniu Senatu UJ w auli Collegium Novum. Członkowie kapituły nagrody uznali, że nagrodę otrzyma dr Hanna Margolis za pracę pt. "Filmy animowane kobiet w (męskich) strukturach kinematografii w Polsce w perspektywie komparatystycznej".
więcej o Dr Hanna Margolis laureatką Nagrody im. Alicji Helman
659. rok akademicki w Uniwersytecie Jagiellońskim rozpoczęty

659. rok akademicki w Uniwersytecie Jagiellońskim rozpoczęty

01.10.2022
Trzykrotnym uderzeniem berła rektor UJ prof. Jacek Popiel otworzył nowy rok akademicki. W dziejach naszej uczelni to już 659. raz, kiedy uniwersyteckie budynki zapełnią się młodymi ludźmi, którzy przyjechali do Krakowa zdobywać wiedzę, poszerzać horyzonty myślowe, rozpoczynać przygodę z nauką, a także zawiązywać nowe przyjaźnie. Już za dwa dni tysiące studentów i studentek podejmie naukę na 16 wydziałach UJ.
więcej o 659. rok akademicki w Uniwersytecie Jagiellońskim rozpoczęty
Srebrny medal "<span lang="la">Plus ratio quam vis</span>" dla prof. Tomasza Grodzickiego
uroczystość senat

Srebrny medal "Plus ratio quam vis" dla prof. Tomasza Grodzickiego

29.06.2022
Prorektor Uniwersytetu Jagiellońskiego - Collegium Medicum prof. Tomasz Grodzicki - wybitny uczony i ceniony lekarz, znakomity geriatra i hipertensjolog, wielokrotnie nagradzany za osiągnięcia naukowe oraz badania dotyczące opieki nad osobami starszymi - został odznaczony srebrnym medalem "Plus ratio quam vis". Uroczystość wręczenia tego wysokiego odznaczenia uniwersyteckiego odbyła się 29 czerwca w auli Collegium Novum UJ.
więcej o Srebrny medal "Plus ratio quam vis" dla prof. Tomasza Grodzickiego
Uniwersytet Jagielloński świętuje 658. rocznicę powstania [ZDJĘCIA]

Uniwersytet Jagielloński świętuje 658. rocznicę powstania [ZDJĘCIA]

12.05.2022
Jako kontynuatorzy dzieła zapoczątkowanego przez założycieli krakowskiego Studium Generale jesteśmy wszelako dalecy od tego, aby spocząć na laurach. Mierzymy się wszak nieustannie z coraz to nowymi wyzwaniami, które wymagają od nas roztropności, determinacji, umiejętności wynajdywania rozwiązań dla problemów i sytuacji, które stają na naszej drodze - mówił podczas dzisiejszego posiedzenia Senatu rektor UJ prof. Jacek Popiel.
więcej o Uniwersytet Jagielloński świętuje 658. rocznicę powstania [ZDJĘCIA]