Wyniki sortowane według etykiety: uroczystość

Uroczyste odnowienie doktoratu profesora Bogusława Dunaja

Uroczyste odnowienie doktoratu profesora Bogusława Dunaja

25.03.2022
25 marca w auli Collegium Novum odbyło się uroczyste posiedzenie Senatu UJ, zwołane z okazji odnowienia po pięćdziesięciu latach doktoratu wybitnego językoznawcy i polonisty - profesora Bogusława Dunaja.
więcej o Uroczyste odnowienie doktoratu profesora Bogusława Dunaja
Uniwersytet Jagielloński uhonorował profesora Juliana Dybca

Uniwersytet Jagielloński uhonorował profesora Juliana Dybca

22.03.2022
We wtorek 22 marca w Librarii Collegium Maius odbyła się uroczystość, podczas której medal "Plus ratio quam vis" otrzymał prof. Julian Dybiec - znamienity historyk i znawca dziejów Uniwersytetu Jagiellońskiego. Wyróżnienie to przyznawane jest osobom szczególnie zasłużonym za działalność i dokonania dla dobra wspólnoty akademickiej oraz wyjątkowe zaangażowanie w sprawy naszej uczelni.
więcej o Uniwersytet Jagielloński uhonorował profesora Juliana Dybca
Rocznica inauguracji pierwszego po II wojnie światowej roku akademickiego w UJ

Rocznica inauguracji pierwszego po II wojnie światowej roku akademickiego w UJ

21.03.2022
- Społeczność UJ pamięta o swojej historii, zarówno o wydarzeniach smutnych, jak i pomyślnych. Dzisiaj powracamy pamięcią do wydarzenia radosnego – pierwszej po zakończeniu drugiej wojny światowej inauguracji roku akademickiego na UJ. Ta data jest symbolem niezłomności uniwersytetu w trudnych czasach – mówił rektor UJ prof. Jacek Popiel podczas uroczystego składania kwiatów pod tablicą pamiątkową w gmachu Collegium Novum UJ.
więcej o Rocznica inauguracji pierwszego po II wojnie światowej roku akademickiego w UJ
Absolwenci krakowskiej weterynarii odebrali dyplomy dwóch uczelni
uroczystość mobilna

Absolwenci krakowskiej weterynarii odebrali dyplomy dwóch uczelni

15.03.2022
W ubiegłą sobotę w auli Centrum Kongresowym Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie odbyło się uroczyste absolutorium weterynarii rocznika 2016-2022. Studia prowadzone są przez Uniwersyteckie Centrum Medycyny Weterynaryjnej (UCMW) - wspólną jednostkę Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu Rolniczego. Tegoroczne absolutorium 5. rocznika przypada w roku jubileuszowym 10-lecia działalności UCMW.
więcej o Absolwenci krakowskiej weterynarii odebrali dyplomy dwóch uczelni
W Bibliotece Jagiellońskiej odsłonięto popiersie Ruya Barbosy

W Bibliotece Jagiellońskiej odsłonięto popiersie Ruya Barbosy

22.02.2022
W ten sposób upamiętniono postać żyjącego w latach 1849 – 1923 znakomitego brazylijskiego pisarza, prawnika, naukowca i polityka, który na początku XX wieku znacząco wspierał na arenie międzynarodowej dążenia Polaków do odzyskania niepodległości, szczególnie podczas międzynarodowej konferencji pokojowej w Hadze w 1907 r.
więcej o W Bibliotece Jagiellońskiej odsłonięto popiersie Ruya Barbosy