Wyniki sortowane według etykiety: uroczystość

Prof. Anders Bergenfelz doktorem honoris causa UJ

Prof. Anders Bergenfelz doktorem honoris causa UJ

24.10.2022
24 października 2022 roku najwyższą godność honorową Uniwersytetu Jagiellońskiego nadano prof. Andersowi Bergenfelzowi, specjaliście w dziedzinie chirurgii endokrynologicznej, który uhonorowany został w ten sposób za całokształt osiągnięć, w szczególności zaś za wybitny wkład w rozwój nowoczesnej chirurgii endokrynologicznej w Europie, Polsce i Krakowie oraz za wieloletnią owocną współpracę z UJ i innymi ośrodkami chirurgicznymi w Polsce.
więcej o Prof. Anders Bergenfelz doktorem honoris causa UJ
W Auditorium Maximum UJ otwarto obchody 150-lecia PAU

W Auditorium Maximum UJ otwarto obchody 150-lecia PAU

18.10.2022
Obchodzony jubileusz nie jest jedynie świętem Polskiej Akademii Umiejętności, ale także świętem nauki i kultury Krakowa i szerzej, całej polskiej nauki – podkreślał prezes tej instytucji prof. Jan Ostrowski podczas otwarcia zorganizowanej z okazji 150. rocznicy powołania PAU międzynarodowej konferencji naukowej "Świat w obliczu nowych wyzwań".
więcej o W Auditorium Maximum UJ otwarto obchody 150-lecia PAU
Jan Woleński profesorem honorowym Uniwersytetu Jagiellońskiego

Jan Woleński profesorem honorowym Uniwersytetu Jagiellońskiego

17.10.2022
17 października, podczas uroczystego posiedzenia Senatu UJ w auli Collegium Novum, do grona profesorów honorowych najstarszej polskiej uczelni dołączył profesor Jan Woleński - jeden z najbardziej znanych w świecie polskich filozofów, niekwestionowany autorytet w wielu dziedzinach. Ten znamienity uczony jest 20. osobą, której nadano ten tytuł.
więcej o Jan Woleński profesorem honorowym Uniwersytetu Jagiellońskiego
Obchody Święta Edukacji Narodowej w Uniwersytecie Jagiellońskim

Obchody Święta Edukacji Narodowej w Uniwersytecie Jagiellońskim

14.10.2022
W piątek 14 października odbyło się uroczyste posiedzenie Senatu UJ z okazji Święta Edukacji Narodowej. Upamiętnia ono rocznicę powstania pierwszego ministerstwa oświaty w Polsce i Europie. W tym roku odznaczenia państwowe przyznano blisko 400 pracownikom najstarszej polskiej uczelni. Gratulacje, życzenia dalszych osiągnięć i sukcesów w twórczej pracy naukowej, badawczej, dydaktycznej oraz organizacyjnej złożył im rektor UJ prof. Jacek Popiel.
więcej o Obchody Święta Edukacji Narodowej w Uniwersytecie Jagiellońskim
Medale <span lang="la">Cracoviae</span> Merenti wręczone. Laureatami profesorowie UJ
uroczystość rada uczelni

Medale Cracoviae Merenti wręczone. Laureatami profesorowie UJ

05.10.2022
5 października w Sali Obrad Rady Miasta Krakowa odbyła się uroczysta sesja z okazji wręczenia brązowych medali Cracoviae Merenti zasłużonym profesorom Uniwersytetu Jagiellońskiego – Andrzejowi Białasowi oraz Jackowi Purchli. Naukowcy zostali uhonorowani w uznaniu szczególnych zasług dla Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa. Radni decyzję o przyznaniu profesorom medali oznaczonych nr. 40 i 41 podjęli podczas sesji 27 kwietnia.
więcej o Medale Cracoviae Merenti wręczone. Laureatami profesorowie UJ