Wyniki sortowane według etykiety: osiągnięcie

Kolejni badacze z UJ laureatami konkursu NCN Miniatura

Kolejni badacze z UJ laureatami konkursu NCN Miniatura

26.06.2023
Troje młodych badaczy z Uniwersytetu Jagiellońskiego otrzymało środki na realizację działań naukowych w ramach prowadzonego przez Narodowe Centrum Nauki konkursu Miniatura, którego celem jest wspieranie działań naukowych prowadzących do przygotowania założeń projektu badawczego, który zostanie złożony w konkursach NCN lub innych konkursach ogólnokrajowych i międzynarodowych. W 7. edycji konkursu można uzyskać finansowanie w wysokości od 5 do 50 tys. zł.
więcej o Kolejni badacze z UJ laureatami konkursu NCN Miniatura
Badaczka z WBBiB UJ otrzymała stypendium Fundacji Kościuszkowskiej

Badaczka z WBBiB UJ otrzymała stypendium Fundacji Kościuszkowskiej

13.06.2023
Prof. Ewa Zuba-Surma z Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego (WBBiB UJ) została nagrodzona prestiżowym stypendium Fundacji Kościuszkowskiej na realizację badań w USA. Nominację wręczyli jej ambasador USA w Polsce Mark Brzezinski oraz prezes i dyrektor wykonawczy Fundacji Kościuszkowskiej Marek Skulimowski.
więcej o Badaczka z WBBiB UJ otrzymała stypendium Fundacji Kościuszkowskiej
Prof. Mateusz Hołda zwycięzcą konkursu Supertalenty w Medycynie

Prof. Mateusz Hołda zwycięzcą konkursu Supertalenty w Medycynie

13.06.2023
Mateusz Hołda z Wydziału Lekarskiego UJ CM - pierwszy polski naukowiec, któremu przyznano tytuł profesora belwederskiego przed ukończeniem 30. roku życia - został zwycięzcą jubileuszowej edycji konkursu Supertalenty w Medycynie 2023. Ideą plebiscytu jest docenianie liderów młodego pokolenia medyków, którzy dzięki swojej wiedzy, zaangażowaniu i pasji zmieniają na lepsze polską medycynę.
więcej o Prof. Mateusz Hołda zwycięzcą konkursu Supertalenty w Medycynie
Prawie 60 mln zł na realizację projektów z zakresu badań podstawowych

Prawie 60 mln zł na realizację projektów z zakresu badań podstawowych

19.05.2023
Narodowe Centrum Nauki (NCN) opublikowało listy rankingowe konkursów OPUS 24 i SONATA 18. Złożono w nich 3015 wniosków, spośród których 363 zostały zakwalifikowane do finansowania. Naukowcy Uniwersytetu Jagiellońskiego na realizację 36 projektów otrzymają 59,9 mln złotych.
więcej o Prawie 60 mln zł na realizację projektów z zakresu badań podstawowych
Badaczka z UJ CM odbędzie staż w jednej z najlepszych uczelni świata

Badaczka z UJ CM odbędzie staż w jednej z najlepszych uczelni świata

17.05.2023
Dr Sonia Trojan z Katedry Biochemii Lekarskiej UJ CM otrzymała prestiżowe stypendium The Kosciuszko Foundation i odbędzie sześciomiesięczny staż podoktorski Instytucie Technicznym w Massachusetts w Stanach Zjednoczonych - jednej z trzech najlepszych uczelni na świecie. Staż rozpocznie się 1 sierpnia br.
więcej o Badaczka z UJ CM odbędzie staż w jednej z najlepszych uczelni świata