Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wiadomości

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wyniki sortowane według etykiety: osiągnięcie

Lista wiadomości

osiągnięcie

Uniwersyteccy badacze w gronie liderów innowacji

05.10.2015
Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) rozstrzygnęło 6. edycję programu Lider. Dzięki wsparciu NCBR swoje innowacyjne projekty będą m.in. realizować dr Marcin Zieliński z Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej oraz dr Michał Świętosławski z Wydziału Chemii. Sukces w konkursie oznacza dla nich nie tylko wsparcie finansowe, ale także możliwość stworzenia i zarządzania własnym zespołem badawczym.
więcej o Uniwersyteccy badacze w gronie liderów innowacji
osiągnięcie

Subsydia profesorskie dla wybitnych uczonych Uniwersytetu Jagiellońskiego

29.09.2015
Prof. Wojciech Bałus z Wydziału Historycznego, prof. Bartosz Brożek z Wydziału Prawa i Administracji oraz dr hab. Adam Chuderski z Wydziału Filozoficznego znaleźli się wśród laureatów subsydiów profesorskich Fundacji na rzecz Nauki Polskiej 18. edycji programu Mistrz. Co roku konkurs dotyczy innego obszaru nauki. W 2015 roku był skierowany do przedstawicieli nauk humanistycznych i społecznych.
więcej o Subsydia profesorskie dla wybitnych uczonych Uniwersytetu Jagiellońskiego
osiągnięcie

Stypendia resortu nauki dla młodych naukowców z UJ

22.09.2015
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego przyznało stypendia młodym wybitnym naukowcom, prowadzącym wysokiej jakości badania i cieszącym się imponującym dorobkiem naukowym w skali międzynarodowej. W X edycji konkursu otrzyma je 255 badaczy, w tym 20 z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Laureaci będą otrzymywali 5 390 zł miesięcznie przez okres do 3 lat.
więcej o Stypendia resortu nauki dla młodych naukowców z UJ
osiągnięcie nagrody i wyróżnienia

Młodzi uczeni wyjadą na staże w zagranicznych ośrodkach naukowych

21.09.2015
Już niebawem dziewięciu młodych naukowców z Uniwersytetu Jagiellońskiego wyjedzie na badania w zagranicznych renomowanych ośrodkach. Dzięki wyjazdowi będą mogli prowadzić swoje badania pod opieką wybitnych badaczy o międzynarodowym autorytecie. Wyjazdy potrwają od 6 do 36 miesięcy. W ubiegły piątek Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego opublikowało wyniki kolejnej edycji konkursu "Mobilność Plus".
więcej o Młodzi uczeni wyjadą na staże w zagranicznych ośrodkach naukowych
osiągnięcie

Statystyki konkursów NCN: Najwyższe finansowanie dla badaczy UJ

11.08.2015
W 2014 roku Narodowe Centrum Nauki rozstrzygnęło 12 konkursów na projekty badawcze, staże podoktorskie i stypendia doktorskie. O wsparcie finansowe ubiegało się 11 432 wnioskodawców. Ostatecznie finansowanie przyznano 1804 naukowcom i zespołom badawczym, którzy na realizację swoich badań, staży doktorskich lub stypendiów otrzymali ponad 760 mln zł.
więcej o Statystyki konkursów NCN: Najwyższe finansowanie dla badaczy UJ

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Znajdziesz nas tutaj