Wyniki sortowane według etykiety: osiągnięcie

Prace studentów z Wydziału Matematyki i Informatyki UJ wyróżnione przez PTM

Prace studentów z Wydziału Matematyki i Informatyki UJ wyróżnione przez PTM

12.12.2017
Katarzyna Jabłońska i Łukasz Maziarka, absolwenci kierunku matematyka na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, zostali laureatami 51. edycji Konkursu na najlepszą pracę studencką z teorii prawdopodobieństwa i zastosowań matematyki.
więcej o Prace studentów z Wydziału Matematyki i Informatyki UJ wyróżnione przez PTM
Grant na międzynarodowe badania filozofii w Polsce Jagiellonów

Grant na międzynarodowe badania filozofii w Polsce Jagiellonów

06.12.2017
Dr hab. Steffen Huber z Wydziału z Wydziału Filozoficznego UJ uzyskał najwyższe finansowanie w konkursie "Epoka jagiellońska i jej dziedzictwo w I Rzeczypospolitej do 1795 roku" w ramach modułu "Fundamenty" Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki. W realizację projektu "Polonica philosophica orientalia. Filozofia w Rzeczypospolitej XVI-XVIII w. i historiografia filozofii w Polsce, Litwie. Białorusi i Ukrainie" zaangażowani będą badacze z kilku krajów.
więcej o Grant na międzynarodowe badania filozofii w Polsce Jagiellonów
Liderzy z UJ: dr Marcin Magierowski i dr Katarzyna Maria Marzec

Liderzy z UJ: dr Marcin Magierowski i dr Katarzyna Maria Marzec

06.12.2017
5 grudnia br. w poznaliśmy laureatów 8. edycji programu LIDER realizowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. 35 młodych naukowców z całej Polski otrzyma łącznie prawie 40 mln zł na realizację własnych prac badawczych. Wśród wyróżnionych projektów są dwa z Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Liderzy z UJ: dr Marcin Magierowski i dr Katarzyna Maria Marzec
9 małych grantów od NCN dla naukowców Uniwersytetu Jagiellońskiego

9 małych grantów od NCN dla naukowców Uniwersytetu Jagiellońskiego

06.12.2017
W listopadzie Narodowe Centrum Nauki (NCN) opublikowało następne listy rankingowe konkursu Miniatura 1. Program ma wesprzeć naukowców, którzy do tej pory nie byli beneficjentami systemu grantowego NCN. Do grona 26 pracowników naukowych Uniwersytetu Jagiellońskiego z dofinansowaniem na pojedyncze działania naukowe służące realizacji badań podstawowych, czyli tzw. małe granty, dołączyło 9 kolejnych.
więcej o 9 małych grantów od NCN dla naukowców Uniwersytetu Jagiellońskiego
Uniwersytecki projekt otrzyma ponad 38 milionów zł dofinansowania

Uniwersytecki projekt otrzyma ponad 38 milionów zł dofinansowania

05.12.2017
Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło wyniki konkursu dla największych polskich uczelni wyższych. Jednym z jego beneficjentów został UJ, a projekt „ZintegrUJ - Kompleksowy Program Rozwoju Uniwersytetu Jagiellońskiego” dostanie ponad 38 mln zł dofinansowania.
więcej o Uniwersytecki projekt otrzyma ponad 38 milionów zł dofinansowania