Wyniki sortowane według etykiety: nagrody i wyróżnienia

Wręczono Nagrody im. prof. Marka Sycha

Wręczono Nagrody im. prof. Marka Sycha

02.07.2021
30 czerwca w siedzibie Towarzystwa Lekarskiego Krakowskiego odbyło się uroczyste wręczenie nagród im. prof. Marka Sycha. Do grona laureatów dołączyli: Joanna Kosałka-Węgiel - nagrodzona za pracę doktorską oraz Mateusz Hołda - uhonorowany za pracę habilitacyjną.
więcej o Wręczono Nagrody im. prof. Marka Sycha
Człowiek Roku 2020 – trzech laureatów konkursu reprezentuje UJ

Człowiek Roku 2020 – trzech laureatów konkursu reprezentuje UJ

25.06.2021
Prof. Tomasz Grodzicki, Marcin Jędrychowski oraz prof. Krzysztof Pyrć zostali wyróżnieni przez redakcję "Gazety Krakowskiej" tytułami "Człowiek Roku 2020". Wyróżnienie przyznawane jest w drodze organizowanego od 30 lat konkursu, w którym nagradzani są naukowcy, artyści, przedsiębiorcy oraz inne osoby zmieniające oblicze Małopolski.
więcej o Człowiek Roku 2020 – trzech laureatów konkursu reprezentuje UJ
Uniwersytet Jagielloński uhonorował prof. Andrzeja Chwalbę

Uniwersytet Jagielloński uhonorował prof. Andrzeja Chwalbę

11.06.2021
Wybitny znawca dziejów Polski i świata ostatnich dwóch stuleci, naukowiec wyróżniający się w środowisku historyków nie tylko poprzez niezwykle cenne publikacje naukowe, ale także ze względu na osiągnięcia w zakresie organizacji życia naukowego i popularyzacji historii Polski odznaczony został srebrnym medalem "Plus ratio quam vis" podczas uroczystości, która odbyła się w Librarii Collegium Maius Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Uniwersytet Jagielloński uhonorował prof. Andrzeja Chwalbę
Studenci UJ zwycięzcami konkursu Una Europa Prize

Studenci UJ zwycięzcami konkursu Una Europa Prize

06.05.2021
W lutym 2021 roku podczas pierwszego Kongresu Studentów Una Europa ogłoszony został konkurs Una Eropa Prize, mający na celu zaprezentowanie wizji uniwersytetu przyszłości oczami studentów. Zadaniem uczestników konkursu było przygotowanie krótkiego filmu przedstawiającego wizję i wartości Una Europa. 6 maja br. podczas walnego zgromadzenia Una Europa odbyła się wirtualna ceremonia wręczenia nagród trzem zwycięskim zespołom. Wśród zwycięzców konkursu znaleźli się studenci UJ.
więcej o Studenci UJ zwycięzcami konkursu Una Europa Prize
Prof. Stanisław Kistryn i Lara Maria Guedes twarzami internacjonalizacji UJ

Prof. Stanisław Kistryn i Lara Maria Guedes twarzami internacjonalizacji UJ

26.04.2021
Studiująca na UJ Lara Maria Guedes Gonçalves Costa została uznana jedną z najlepszych studentek zagranicznych w Polsce oraz zwyciężczynią konkursu Interstudent 2021. Z kolei prof. Stanisława Kistryna, pełnomocnika rektora UJ ds. współpracy w ramach Una Europa, uhonorowano Nagrodą "Gwiazda Umiędzynarodowienia 2021". Laureaci nagród ogłoszeni zostali podczas przeprowadzonej online gali towarzyszącej dorocznej konferencji "Studenci zagraniczni w Polsce".
więcej o Prof. Stanisław Kistryn i Lara Maria Guedes twarzami internacjonalizacji UJ