Wyniki sortowane według etykiety: mobilna

Lista wiadomości

mobilna

Srebrny medal Plus ratio quam vis dla francuskiego konsula generalnego

07.07.2020
We wtorek 7 lipca konsul generalny Francji Frédéric de Touchet w uznaniu za swoje zasługi otrzymał z rąk rektora UJ prof. Wojciecha Nowaka srebrny medal Plus ratio quam vis. Najważniejsze uniwersyteckie odznaczenie zostało wręczone dyplomacie w murach Collegium Maius. W wydarzeniu wzięły udział władze rektorskie i dziekańskie, przedstawiciele korpusu dyplomatycznego i władz miasta, a także osoby związane z kulturą i oświatą.
więcej o Srebrny medal Plus ratio quam vis dla francuskiego konsula generalnego

Kolejny sukces studentów WPiA UJ w międzynarodowym konkursie

25.06.2020
Drużyna Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego (WPiA UJ) znalazła się w grupie 7 najlepszych uczelni na świecie w konkursie Nuremberg Moot Court. W tegorocznej rywalizacji wzięło udział 65 studenckich zespołów z 40 krajów.
więcej o Kolejny sukces studentów WPiA UJ w międzynarodowym konkursie
mobilna

Kilkunastu młodych badaczy z UJ ze stypendiami ministra nauki

17.06.2020
18 wybitnym, młodym naukowcom z Uniwersytetu Jagiellońskiego - którzy prowadzą innowacyjne badania naukowe na wysokim poziomie i cieszą się imponującym dorobkiem naukowym o wysokim prestiżu i międzynarodowym zasięgu - przyznano stypendia ministra nauki i szkolnictwa wyższego. Każdy z nich będzie otrzymywał grant w wysokości ponad 5 tys. zł miesięcznie.
więcej o Kilkunastu młodych badaczy z UJ ze stypendiami ministra nauki
mobilna

Socjologowie z UJ organizują pomoc dla domów pomocy społecznej

10.06.2020
Pracownicy Zakładu Socjologii Stosowanej i Pracy Socjalnej Instytutu Socjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego przy wsparciu studentów wyszli z inicjatywą zorganizowania akcji Solidarni z Seniorami - wsparcie krakowskich Domów Pomocy Społecznej w czasie epidemii. Celem zbiórki są nie tylko przedmioty związane z walką z koronawirusem, ale także tablety, gry planszowe czy rośliny.
więcej o Socjologowie z UJ organizują pomoc dla domów pomocy społecznej

Manifest Una Europa

08.06.2020
Osiem wiodących europejskich uczelni badawczych zjednoczyło się w celu stworzenia związku uniwersytetów Una Europa: Uniwersytet Jagielloński, Freie Universität Berlin, Alma Mater Studiorum Università di Bologna, University of Edinburgh, Helsingin Yliopisto, KU Leuven, Universidad Complutense de Madrid oraz Université Paris 1 Panthéon-Sorbonne. Nasze instytucje kształcą obywateli Europy od prawie 1000 lat. Razem uczymy ponad 400 000 studentów.
więcej o Manifest Una Europa