Wyniki sortowane według etykiety: osiągnięcie

Badaczki z UJ na premierowej liście rankingowej Miniatura 6
osiągnięcie mobilna

Badaczki z UJ na premierowej liście rankingowej Miniatura 6

18.05.2022
Już wkrótce dr hab. Katarzyna Dubas-Jakóbczyk, dr Magdalena Maciuszek i dr inż. Monika Stefańska z Uniwersytetu Jagiellońskiego będą mogły rozpocząć badania wstępne i pilotażowe dzięki finansowaniu z Narodowego Centrum Nauki (NCN). Badaczki znalazły się na pierwszej liście rankingowej szóstej edycji konkursu Miniatura na pojedyncze działania naukowe.
więcej o Badaczki z UJ na premierowej liście rankingowej Miniatura 6
Naukowcy z UJ publikują wyniki badań nad nanomagnesem kwantowym

Naukowcy z UJ publikują wyniki badań nad nanomagnesem kwantowym

19.04.2022
Na łamach prestiżowego czasopisma "Nature Communications" ukazała się praca pt. "An Intermetallic Molecular Nanomagnet with the Lanthanide Coordinated Only by Transition Metals" opublikowana przez dr. hab. Dawida Pinkowicza, prof. UJ, mgr. Michała Magotta i Marię Brzozowską z Zespołu Nieorganicznych Materiałów Molekularnych Wydziału Chemii UJ.
więcej o Naukowcy z UJ publikują wyniki badań nad nanomagnesem kwantowym
Publikacja naukowców z MCB wyróżniona przez <span lang="en">Cell Press</span>

Publikacja naukowców z MCB wyróżniona przez Cell Press

13.04.2022
Artykuł, którego autorami są członkowie międzynarodowego konsorcjum MetaSUB został wyróżniony w zestawieniu najlepszych publikacji roku 2021 wydawnictwa Cell Press. Tytuł "Cell Best of" honoruje badania o największym wpływie na rozwój nauki. Współautorem publikacji jest dr hab. inż. Paweł Łabaj z Małopolskiego Centrum Biotechnologii UJ, lider Grupy Badawczej Bioinformatyki, krajowy koordynator konsorcjum MetaSUB i współzałożyciele stowarzyszenia MetaSUB Europe.
więcej o Publikacja naukowców z MCB wyróżniona przez Cell Press
Badacze z Uniwersytetu Jagiellońskiego laureatami konkursu NCN
osiągnięcie mobilna

Badacze z Uniwersytetu Jagiellońskiego laureatami konkursu NCN

07.04.2022
Narodowe Centrum Nauki (NCN) opublikowało wyniki konkursu Preludium Bis skierowanego do instytucji prowadzących szkoły doktorskie. W jego 3. edycji granty przyznano siedmiorgu naukowcom z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Otrzymane środki w wysokości ponad 3,7 mln złotych mogą oni przeznaczyć m.in. na badania, stypendia doktoranckie i wynagrodzenie dla promotora.
więcej o Badacze z Uniwersytetu Jagiellońskiego laureatami konkursu NCN
UJ wśród najaktywniejszych polskich wnioskodawców w EPO

UJ wśród najaktywniejszych polskich wnioskodawców w EPO

06.04.2022
5 kwietnia opublikowany został Indeks Patentowy za rok 2021, na podstawie którego ustalono czołówkę polskich instytucji zgłaszających najwięcej aplikacji do Europejskiego Urzędu Patentowego (European Patent Office - EPO). Cztery z dziesięciu najbardziej aktywnych polskich podmiotów to uczelnie lub instytuty badawcze. UJ z ośmioma wnioskami zajmuje 3. miejsce zestawienia.
więcej o UJ wśród najaktywniejszych polskich wnioskodawców w EPO