Wsparcie Ukrainy

Pytania w sprawach dydaktycznych, w szczególności: rekrutacji oraz przenoszenia się przez obywateli Ukrainy na studia na Uniwersytecie Jagiellońskim należy kierować na adres welcome@uj.edu.pl lub pod numery telefonu:

• +(48) 12 663 26 63,
  • +(48) 12 663 26 60.

Informacja w sprawie kursów języka polskiego - tel. 12 663 29 29.

Zachęcamy do finansowego wsparcia działań pomocowych, które Uniwersytet Jagielloński kieruje do studentów i doktorantów poszkodowanych wskutek agresji na Ukrainę.

Numery kont do wpłat:

PL 11 1240 4722 1111 0000 4859 1533
z dopiskiem: Ukraina – z przeznaczeniem na doraźną pomoc

PL 36 1240 4722 1111 0000 4855 9849
z dopiskiem: Ukraina – z przeznaczeniem na stypendia

Odbiorca: Uniwersytet Jagielloński, ul. Gołębia 24, 31-007 Kraków

Szczegółowe informacje o możliwościach wsparcia działań UJ przez Darczyńców
stypendia.uj.edu.pl/wlasne-fundusze/zostan-darczynca.

Wsparcie dla Ukrainy

Program "Solidarni z Ukrainą"

Program "Solidarni z Ukrainą" na Uniwersytecie Jagiellońskim pozwoli na udział w kursie języka polskiego oraz na realizację prac związanych z przygotowywaniem rozpraw doktorskich. Kurs będzie realizowany w semestrze letnim 2021/2022 roku akademickiego.
więcej o Program "Solidarni z Ukrainą"
Program stypendialny NCN dla studentów i początkujących naukowców z Ukrainy

Celem programu prowadzonego przez Narodowe Centrum Nauki jest finansowe wsparcie studentów i naukowców z Ukrainy, którzy chronili lub schronią się w Polsce przed wojną, poprzez stworzenie im możliwości kontynuowania studiów, pisania pracy magisterskiej, rozprawy doktorskiej lub realizacji innych, dowolnych form kształcenia w polskich instytucjach naukowych.
więcej o Program stypendialny NCN dla studentów i początkujących naukowców z Ukrainy
Dodatkowe środki na zatrudnienie pracowników B+R z Ukrainy

Fundacja na rzecz Nauki Polskiej informuje beneficjentów o możliwości pokrycia kosztów zatrudnienia pracowników B+R z Ukrainy w trwających projektach w działaniu 4.4 „Zwiększanie potencjału kadrowego sektora B+R” Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014 – 2020 (PO IR).
więcej o Dodatkowe środki na zatrudnienie pracowników B+R z Ukrainy
Stypendium im. Julii Zdanowskiej

Stypendium przeznaczone jest dla naukowo wyróżniających się uczniów i absolwentów ukraińskich szkół średnich zamierzających podjąć studia na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w roku akademickim 2022/2023. Fundusz Stypendialny im. Julii Zdanowskiej stanowi wyraz upamiętnienia młodych ukraińskich matematyków ‒ ofiar rosyjskiej agresji na Ukrainę.
więcej o Stypendium im. Julii Zdanowskiej
Instytut Psychologii UJ szkoli, jak pomagać uchodźcom z Ukrainy

Warsztaty dla wolontariuszy z polskimi i zagranicznymi ekspertkami to propozycja Instytutu Psychologii UJ (IP UJ) dla wszystkich, którzy chcą pomagać uchodźcom z Ukrainy. - Widzimy, jak wiele osób chce zaangażować się w pomoc. Dlatego wykorzystujemy nowoczesną wiedzę psychologiczną, aby uczyć i podpowiadać, jak zrobić to w najlepszy możliwy sposób - wyjaśnia dr hab. Aleksandra Gruszka-Gosiewska, prof. UJ, zastępca dyrektora IP UJ.
więcej o Instytut Psychologii UJ szkoli, jak pomagać uchodźcom z Ukrainy
Audiobooki z ukraińskimi bajkami

"WspółpracUJemy z Olkuszem dla ukraińskich dzieci", to projekt Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ oraz Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olkuszu. W ramach współpracy powstaje baza audiobooków z bajkami dla dzieci w języku ukraińskim, których można posłuchać bezpłatnie.
więcej o Audiobooki z ukraińskimi bajkami
"Uchodźcy w Krakowie" - projekt studentek Katedry Przekładoznawstwa UJ

Celem projektu, realizowanego przez studentki Katedry Przekładoznawstwa UJ, jest stworzenie strony internetowej, na której uchodźcy z Ukrainy znajdą aktualne informacje ułatwiające im życie w nowym miejscu.
więcej o "Uchodźcy w Krakowie" - projekt studentek Katedry Przekładoznawstwa UJ
Wsparcie finansowe ukraińskich naukowców w ramach środków programu ID.UJ

Informacja o możliwości finansowania projektów naukowców pochodzących z Ukrainy w ramach środków programu ID.UJ będących w dyspozycji przewodniczącego Zespołu ds. realizacji programu ID.UJ.
UWAGA: NABÓR ZOSTAŁ ZAKOŃCZONY.
więcej o Wsparcie finansowe ukraińskich naukowców w ramach środków programu ID.UJ
Wsparcie finansowe ukraińskich doktorantów w ramach środków programu ID.UJ

W odpowiedzi na apel pracowników Uniwersytetu Jagiellońskiego dotyczący uruchomienia inicjatyw wspierających ukraińskie środowisko naukowe, stworzona została możliwość finansowania projektów doktorantów pochodzących z Ukrainy w ramach środków programu ID.UJ przeznaczonych na realizację Research Support Module.
więcej o Wsparcie finansowe ukraińskich doktorantów w ramach środków programu ID.UJ
Pomagamy Ukrainie ze smakiem

Zapraszamy na wydarzenie, które odbędzie się w najbliższą sobotę, tj. 2 kwietnia br., w godzinach od 14.00 do 19.00 na Małym Rynku w Krakowie pod hasłem "Pomagamy Ukrainie ze smakiem". Będzie to degustacja potraw ukraińskich, połączona ze zbiórką datków dla uchodźców z Ukrainy. Organizatorem wydarzenia jest Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie, a współorganizatorami są: Miasto Kraków, Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie, Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie oraz Instytut Zootechniki Państwowy Instytut Badawczy.
więcej o Pomagamy Ukrainie ze smakiem