Wsparcie Ukrainy

Pytania w sprawach dydaktycznych, w szczególności: rekrutacji oraz przenoszenia się przez obywateli Ukrainy na studia na Uniwersytecie Jagiellońskim należy kierować na adres welcome@uj.edu.pl lub pod numery telefonu:

• +(48) 12 663 26 63,
  • +(48) 12 663 26 60.

Informacja w sprawie kursów języka polskiego - tel. 12 663 29 29.

Zachęcamy do finansowego wsparcia działań pomocowych, które Uniwersytet Jagielloński kieruje do studentów i doktorantów poszkodowanych wskutek agresji na Ukrainę.

Numery kont do wpłat:

PL 11 1240 4722 1111 0000 4859 1533
z dopiskiem: Ukraina – z przeznaczeniem na doraźną pomoc

PL 36 1240 4722 1111 0000 4855 9849
z dopiskiem: Ukraina – z przeznaczeniem na stypendia

Odbiorca: Uniwersytet Jagielloński, ul. Gołębia 24, 31-007 Kraków

Szczegółowe informacje o możliwościach wsparcia działań UJ przez Darczyńców
stypendia.uj.edu.pl/wlasne-fundusze/zostan-darczynca.

Wsparcie dla Ukrainy

Szpital Uniwersytecki oferuje pomoc Ukraińcom

Dla obywateli Ukrainy, którzy posiadają zaświadczenie wystawione przez straż graniczną lub odcisk stempla w dokumencie podróży potwierdzający legalny pobyt na terytorium Polski po przekroczeniu granicy od 24 lutego br., Szpital Uniwersytecki w Krakowie uruchomił specjalny gabinet internistyczno-chirurgiczny i położniczy. Placówka oferuje również pomoc psychiatryczną i psychologiczną osobom uciekającym przed wojną.
więcej o Szpital Uniwersytecki oferuje pomoc Ukraińcom
Instytut Psychologii UJ włącza się w pomoc dla Ukrainy

Instytut Psychologii UJ oferuje bezpłatne wsparcie psychiczne wszystkim ofiarom inwazji rosyjskiej na Ukrainę, organizuje spotkania dla studentów i studentek dotkniętych wojną na Ukrainie, pomaga dzieciom z ukraińskiego domu dziecka organizuje pomoc dzieciom ze spektrum autyzmu.
więcej o Instytut Psychologii UJ włącza się w pomoc dla Ukrainy

Senat Uniwersytetu Jagiellońskiego w pełni popiera oświadczenie Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich, Rady Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Polskiej Akademii Nauk, konferencji szkół zawodowych, organizacji doktoranckich i studenckich reprezentujących polskie środowisko akademickie, opublikowane 24 lutego 2022 r. w związku z agresją zbrojną Rosji na Ukrainę.
więcej o Stanowisko Senatu Uniwersytetu Jagiellońskiego w związku z agresją zbrojną Rosji na Ukrainę
Pomoc prawna

Studencka Poradnia Prawna UJ udziela darmowej pomocy prawnej dla naszych przyjaciół z Ukrainy. Z związku z trwającą na Ukrainie wojną pomoc udzielana jest wszystkim potrzebującym - studentkom i studentom z Ukrainy, studiującym na wszystkich krakowskich uczelniach, a także Ukrainkom i Ukraińcom mieszkającym w Krakowie i okolicach.
więcej o Pomoc prawna
Wsparcie psychologiczne

Jeśli w aktualnej sytuacji potrzebujesz porozmawiać z psychologiem - zadzwoń pod numery dyżurne Studenckiego Ośrodka Wsparcia i Adaptacji. Istnieje możliwość rozmowy w języku angielskim oraz ukraińskim.
więcej o Wsparcie psychologiczne
Rektor UJ: Pragnę wyrazić solidarność z całym narodem ukraińskim

Z wielkim smutkiem i oburzeniem przyjąłem tragiczną informację o agresji zbrojnej Rosji na Ukrainę, stanowiącej bezprecedensowe złamanie umów międzynarodowych i standardów współpracy - napisał prof. Jacek Popiel, rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego, w liście do społeczności akademickiej najstarszej polskiej uczelni, którego treść publikujemy w dalszej części.
więcej o Rektor UJ: Pragnę wyrazić solidarność z całym narodem ukraińskim
Oświadczenie środowiska akademickiego w związku z agresją Rosji na Ukrainę

W związku z agresją zbrojną Rosji na Ukrainę i brutalnym złamaniem umów międzynarodowych oraz standardów obowiązujących w cywilizowanym świecie, polskie środowisko akademickie stanowczo potępia napaść na naszego sąsiada i używanie wobec niego przemocy.
więcej o Oświadczenie środowiska akademickiego w związku z agresją Rosji na Ukrainę