Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Muzea

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Muzea

Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego - Collegium Maius

Collegium Maius jest najstarszym budynkiem uniwersyteckim w Polsce. Jego historia sięga roku 1400, kiedy król Władysław Jagiełło przekazał Uniwersytetowi kamienicę zakupioną od ławnika krakowskiego Piotra Gerhardsdorfa (Gersdorfa).

więcej o

Muzeum Farmacji UJ CM

Muzeum Farmacji Uniwersytetu Jagiellońskiego, założone w Krakowie w 1946 roku, jest największym w Polsce i jednym z nielicznych na świecie muzeów tego typu.

więcej o

Muzeum Ogrodu Botanicznego

Muzeum Ogrodu Botanicznego UJ i Pracownia Historii Botaniki im. J. Dyakowskiej jest najstarszą polską kolekcją botaniczną o charakterze muzealnym, związaną ściśle z działalnością naukową i dydaktyczną Uniwersytetu Jagiellońskiego.

więcej o

Centrum Edukacji Przyrodniczej

Centrum Edukacji Przyrodniczej w Krakowie jest pozawydziałową jednostką Uniwersytetu Jagiellońskiego mieszczącą się w obrębie III Kampusu UJ przy ulicy Gronostajowej 5. W Centrum zdeponowane zostały zbiory przyrodnicze, które uprzednio znajdowały się w jednostkach uniwersyteckich znajdujących się w różnych częściach Krakowa, takich jak Muzeum Zoologiczne, Muzeum Geologiczne, Zakład Antropologii Instytutu Zoologii oraz Instytut Botaniki.

więcej o

Muzeum Historii Medycyny UJ CM

Muzeum Historii Medycyny UJ CM szczyci się najstarszą metryką wśród muzeów poświęconych naukom medycznym w Polsce i pozostaje jednym najstarszych muzeów medycznych w Europie.

więcej o

Muzeum Anatomii Collegium Medicum

Obecnie w Muzeum Anatomii Collegium Medicum składającym się z trzech sal znajduje się 2077 preparatów.

więcej o

Muzeum Anatomopatologiczne Wydziału Lekarskiego

Początków okazałej kolekcji tego muzeum, należy szukać w początkach wieku XIX, na co wskazuje wykaz zbioru anatomopatologicznego sporządzony przy okazji prac inwentarzowych prowadzonych w gabinecie anatomicznym w 1816 roku.

więcej o

Widok zawartości stron Widok zawartości stron