Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Uniwersytet

z Collegium Medicum

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Warto zobaczyć

Zapraszamy do podziwiania bogatych kolekcji zgromadzonych w uniwersyteckich muzeach.

więcej o

Początki Biblioteki sięgają XIV w.  Świadczą o tym pochodzące z tego okresu trzy kodeksy, którymi z pewnością posługiwano się w Kazimierzowskiej Wszechnicy, określanej tak uczelni krakowskiej ze względu na pamięć o jej założycielu królu Kazimierzu Wielkim.

więcej o

Ogród Botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, założony w 1783 r., jest obecnie najstarszy w Polsce. Od ponad dwustu lat odgrywa dużą rolę w rozwoju nauki, edukacji i kultury jako miejsce badań, inspiracji artystycznych oraz "żywe muzeum" flory świata odwiedzane co roku przez tysiące osób.

więcej o

Obserwatorium Astronomiczne jest instytutem Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Nosi imię Mikołaja Kopernika, a znajduje się w Forcie Skała, około 10 km na zachód od centrum miasta.

więcej o

Zespół powstał w 1959 roku przy Katedrze Filologii Słowiańskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zespołowi dała początek grupa kilkunastu studentek Wydziału Filologicznego, zorganizowana przez Zdzisława Wagnera.

więcej o

Chór uświetnia najważniejsze uroczystości, które mają miejsce w Uniwersytecie Jagiellońskim. Poza działalnością akademicką, zespół bierze udział w licznych festiwalach i konkursach w Polsce i na świecie.

więcej o

Wirtualne spacery po wybranych obiektach uniwersyteckich.

więcej o

Odmianami winorośli, z których otrzymujemy najlepsze wina białe, są Seyval Blanc, Hibernal, Jutrzenka, Muscat, Bianca i Aurora. Z win czerwonych, na szczególną uwagę zasługują Léon Millot, Maréchal Foch i Regent.

więcej o

Widok zawartości stron Widok zawartości stron