W Uniwersytecie Jagiellońskim odbywa się Kongres Polskiego Przekładoznawstwa
relacja

W Uniwersytecie Jagiellońskim odbywa się Kongres Polskiego Przekładoznawstwa

19.05.2022
- W badaniach nad przekładem prowadzonych w wielu polskich ośrodkach dzieje się bardzo dużo. Nie mieliśmy jednak dotąd platformy, która by te różnorakie działania spajała, dając całemu środowisku szansę na integrację. Potrzebna jest możliwość spotkania w szerszym gronie, wzajemnego poznania się. Chcemy, aby kongres stał się przestrzenią wymiany myśli i informacji - mówiła, otwierając zorganizowany po raz pierwszy Kongres Polskiego Przekładoznawstwa, prof. Magda Heydel.
więcej o W Uniwersytecie Jagiellońskim odbywa się Kongres Polskiego Przekładoznawstwa
Badaczki z UJ na premierowej liście rankingowej Miniatura 6
osiągnięcie mobilna

Badaczki z UJ na premierowej liście rankingowej Miniatura 6

18.05.2022
Już wkrótce dr hab. Katarzyna Dubas-Jakóbczyk, dr Magdalena Maciuszek i dr inż. Monika Stefańska z Uniwersytetu Jagiellońskiego będą mogły rozpocząć badania wstępne i pilotażowe dzięki finansowaniu z Narodowego Centrum Nauki (NCN). Badaczki znalazły się na pierwszej liście rankingowej szóstej edycji konkursu Miniatura na pojedyncze działania naukowe.
więcej o Badaczki z UJ na premierowej liście rankingowej Miniatura 6
Ewakuowano pacjentów i personel Szpitala Uniwersyteckiego
mobilna

Ewakuowano pacjentów i personel Szpitala Uniwersyteckiego

18.05.2022
We wtorek w nowej siedzibie Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie znaleziono 2 podejrzane pakunki. Przybyłe na miejsce służby zarządziły ewakuację części kompleksu. Na szczęście były to tylko ćwiczenia, które odbywają się regularnie i są doskonałą okazją do nauki, jak zachować w niestandardowych sytuacjach.
więcej o Ewakuowano pacjentów i personel Szpitala Uniwersyteckiego
Promocje habilitacyjne Wydziału Chemii
nominacje i promocje

Promocje habilitacyjne Wydziału Chemii

18.05.2022
Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Jacek Popiel przewodniczył uroczystym promocjom habilitacyjnym naukowców z Wydziału Chemii UJ, które odbyły się 17 maja w auli Collegium Maius UJ. 21 pracowników naukowych wysłuchało laudacji, po czym odebrało dyplomy.
więcej o Promocje habilitacyjne Wydziału Chemii
Poznaliśmy wszystkich zwycięzców konkursu Mądra Książka Roku
nagrody mobilna

Poznaliśmy wszystkich zwycięzców konkursu Mądra Książka Roku

17.05.2022
Carl Zimmer, Monika Utnik-Strugała i Piotr Socha, Jacques Le Goff oraz Julita Mańczak i Jakub Małecki triumfowali w 7. edycji konkursu Mądra Książka Roku 2021. W tym roku tradycyjnie nominowanych było 10 książek dla dorosłych oraz 5 dla dzieci i młodzieży. Organizatorem plebiscytu jest Uniwersytet Jagielloński i portal Mądre Książki.
więcej o Poznaliśmy wszystkich zwycięzców konkursu Mądra Książka Roku