Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Kalendarz

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

20
poniedziałek
20.03.2023
Przejdź do wydarzeń
Wkrótce
calendar
Międzynarodowa konferencja studentów kierunków medycznych

13.04.2023 - 15.04.2023

International Medical Students’ Conference (IMSC) to coroczne wydarzenie organizowane przez Studenckie Towarzystwo Naukowe UJ CM propagujące studencką działalność naukową oraz stwarzające forum do dyskusji i wymiany doświadczeń pomiędzy przedstawicielami ośrodków naukowych z całego świata.
więcej o Międzynarodowa konferencja studentów kierunków medycznych
calendar
Druga strona medalu - zarządzanie zmianą w sporcie

19.04.2023

Trwa nabór tekstów do monografii i zgłoszeń do czynnego udziału w sesji posterowej podczas IX Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej "Młodzi o Sporcie" organizowanej przez Koło Naukowe Managerów Sportu UJ oraz Instytut Przedsiębiorczości UJ. Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest zarządzanie zmianą. Organizatorzy akceptują jednak prace o szerokiej tematyce łączącej nauki społeczne i humanistyczne ze sportem.
więcej o Druga strona medalu - zarządzanie zmianą w sporcie
calendar
April Conference Fifteen: Humanity, Humanities

20.04.2023 - 22.04.2023

W roku 1978 Jerzy Strzetelski i Zygmunt Mazur z Instytutu Filologii Angielskiej (IFA) UJ zorganizowali konferencję, która zapoczątkowała cykl organizowanych co trzy lata spotkań naukowych, znanych jako „April Conference”. W 2023 r. po raz piętnasty IFA UJ zgromadzi uczonych z różnych obszarów anglistyki i amerykanistyki: literaturoznawstwa, językoznawstwa ogólnego i stosowanego, przekładoznawstwa, kulturoznawstwa, metodyki nauczania j. angielskiego i innych. Tegoroczne wydarzenie zatytułowane jest Humanity/Humanities
więcej o April Conference Fifteen: Humanity, Humanities
calendar
Konferencja "Nauki pomocnicze historii w badaniach nad XIX oraz XX wiekiem"

22.04.2023

Głównym celem studencko-doktoranckiej konferencji naukowej jest walka ze stereotypem ograniczającym pole badawcze nauk pomocniczych historii do tematyki mediewistycznej oraz nowożytniczej. Źródła historyczne oferują tymczasem równie ciekawą perspektywę na dziedzictwo XIX oraz XX stulecia. Dokument, pieczęć, banknot, strój, plakat, pocztówka, czy fotografia - to tylko niektóre inspiracje.
więcej o Konferencja "Nauki pomocnicze historii w badaniach nad XIX oraz XX wiekiem"
calendar
XV Krakowskie Spotkania Starożytnicze "Miasto w antyku"

28.04.2023

Sekcja Historii Starożytnej i Bizantyńskiej Koła Naukowego Historyków Studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego serdecznie zaprasza do udziału w XV Krakowskich Spotkaniach Starożytniczych "Miasto w antyku", która odbędzie się 28 kwietnia 2023 roku w Instytucie Historii UJ.
więcej o XV Krakowskie Spotkania Starożytnicze "Miasto w antyku"
calendar
Od Napoleona do Napoleona. Francja i Europa - wzajemne relacje w latach 1799-1871

05.05.2023 - 06.05.2023

Sekcja XIX Wieku Koła Naukowego Historyków Studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego zaprasza do udziału w Ogólnopolskiej Konferencji Studencko-Doktoranckiej "Od Napoleona do Napoleona. Francja i Europa - wzajemne relacje w latach 1799-1871". Wydarzenie odbędzie się w dniach 5-6 maja 2023 roku w Krakowie.
więcej o Od Napoleona do Napoleona. Francja i Europa - wzajemne relacje w latach 1799-1871
calendar
Nasz język ojczysty: Kłótnie, spory i konflikty

12.05.2023 - 13.05.2023

VII Ogólnopolska Konferencja Naukowa "Nasz język ojczysty: Kłótnie, spory i konflikty" odbędzie się na Wydziale Polonistyki UJ w trybie hybrydowym (organizatorzy zapewniają możliwość zdalnego połączenia przez platformę Google Meet). Zaproszenie do udziału w wydarzeniu jest skierowane do doktorów, doktorantów i studentów filologii polskiej, a także kulturoznawstwa, dziennikarstwa, socjologii, medioznawstwa oraz kierunków pokrewnych.
więcej o Nasz język ojczysty: Kłótnie, spory i konflikty
calendar
Kraków w PRL-u. Nauka, kultura, sztuka

13.05.2023

Sekcja Miłośników Miasta Krakowa Koła Naukowego Historyków Studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego serdecznie zaprasza do udziału w Ogólnopolskiej Konferencji Studencko-Doktoranckiej "Kraków w PRL-u. Nauka, kultura, sztuka", która odbędzie się w Instytucie Historii UJ.
więcej o Kraków w PRL-u. Nauka, kultura, sztuka
calendar
Europa i Islam. Zderzenie czy dialog cywilizacji?

19.05.2023 - 20.05.2023

Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Europa i Islam. Zderzenie czy dialog cywilizacji?” to interdyscyplinarna konferencja naukowa, na której przedstawiciele nauk prawnych, orientalistyki, nauk społecznych i historii będą mogli podzielić się wynikami badań, spostrzeżeniami i poglądami na aktualne problemy badawcze dotyczące piętnastu wieków relacji Europy i islamu.
więcej o Europa i Islam. Zderzenie czy dialog cywilizacji?
calendar
Chorobopisanie. Narracje maladyczne w literaturze i kulturze

25.05.2023 - 26.05.2023

Koło Naukowe Antropologów Literatury i Kultury wraz z Katedrą Antropologii Literatury i Badań Kulturowych, Katedrą Teorii Literatury oraz Pracownią Badań Biografii i Autobiografii przy Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego zapraszają do udział w konferencji naukowej "Chorobopisanie. Narracje maladyczne w literaturze i kulturze".
więcej o Chorobopisanie. Narracje maladyczne w literaturze i kulturze
Powrót do góry

Widok zawartości stron Widok zawartości stron