Tłumy na otwarciu Salonu Maturzystów w Auditorium Maximum UJ
relacja

Tłumy na otwarciu Salonu Maturzystów w Auditorium Maximum UJ

27.09.2022
Przyszłoroczni maturzyści przed podjęciem decyzji o wyborze studiów spotkali się na 16. Krakowskim Salonie Maturzystów. Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią wydarzenie powróciło do tradycyjnej, stacjonarnej formuły, umożliwiającej uczniom zarówno spotkanie z ekspertami, którzy pomogą im w przygotowaniu do matury, jak i z przedstawicielami uczelni z całego kraju.
więcej o Tłumy na otwarciu Salonu Maturzystów w Auditorium Maximum UJ
Prof. Rafał Chrzan prezesem Polskiego Towarzystwa Urologii Dziecięcej
osiągnięcie

Prof. Rafał Chrzan prezesem Polskiego Towarzystwa Urologii Dziecięcej

26.09.2022
Dyrektor medyczny Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie prof. Rafał Chrzan objął funkcję prezesa Polskiego Towarzystwa Urologii Dziecięcej podczas odbywającego się w Warszawie IV Zjazdu PTUD. Sekretarzem organizacji wybrany został dr med. Janusz Sulisławski, urolog pracujący w tym samym szpitalu.
więcej o Prof. Rafał Chrzan prezesem Polskiego Towarzystwa Urologii Dziecięcej
Instytut Psychologii UJ objął patronatem VIII LO z Bielska-Białej

26.09.2022
Instytut Psychologii UJ objął patronatem klasy z wykładową psychologią w VIII Liceum Ogólnokształcącym im. Hanny Chrzanowskiej w Bielsku-Białej. Uczennice i uczniowie zyskają możliwość uczestnictwa w specjalnych wykładach, prezentacjach laboratoriów oraz opiekę merytoryczną naukowców z Ingardena 6 w Krakowie.
więcej o Instytut Psychologii UJ objął patronatem VIII LO z Bielska-Białej
Na Uniwersytecie Jagiellońskim powstanie Centrum Doskonałości AI
osiągnięcie mobilna

Na Uniwersytecie Jagiellońskim powstanie Centrum Doskonałości AI

22.09.2022
Niemal 20 mln zł przeznaczonych zostanie na realizację na Wydziale Matematyki i Informatyki UJ programu, którego kierownikiem jest dr Krzysztof Geras, adiunkt z New York University School of Medicine. Jest to wynik rozstrzygnięcia konkursu ARTIQ – Centra Doskonałości AI, realizowanego wspólnie przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju oraz Narodowe Centrum Nauki. Celem konkursu jest wzmocnienie potencjału naszego kraju w obszarze badań nad sztuczną inteligencją (AI - artificial intelligence) i wykorzystaniem ich wyników w praktyce.
więcej o Na Uniwersytecie Jagiellońskim powstanie Centrum Doskonałości AI
Badacze z UJ na najnowszej liście rankingowej konkursu Miniatura
osiągnięcie mobilna

Badacze z UJ na najnowszej liście rankingowej konkursu Miniatura

16.09.2022
Narodowe Centrum Nauki (NCN) opublikowało w piątek 16 września piątą listę rankingową konkursu Miniatura 6. Grono ekspertów wyłoniło do finansowania 4 wnioski naukowców Uniwersytetu Jagiellońskiego na łączną kwotę niemal 200 tys. złotych. W ramach przyznanych funduszy przeprowadzą oni badania wstępne i pilotażowe.
więcej o Badacze z UJ na najnowszej liście rankingowej konkursu Miniatura