Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wiadomości

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Piłkarze Wszechnicy Świętokrzyskiej akademickimi mistrzami Polski w piłce nożnej

W związku z powodzią i podtopieniem krakowskich boisk TS Tramwaj i KS Bronowianka finały AMP w piłce nożnej odbyły się dopiero w dniach 8-11 czerwca. Grupę eliminacyjną bez większych problemów wygrali jedynie kielczanie, którzy wygrywali kolejno z Politechniką Opolską 1:0, Politechniką Łódzką 2:1 i Uniwersytetem Szczecińskim 3:1. Bardziej zacięta rywalizacja toczyła się w drugiej grupie, którą Uniwersytet Rzeszowski i WSG Bydgoszcz zakończyły z sześcioma punktami. O wyższym miejscu w tabeli decydował więc bezpośredni mecz, który rzeszowianie wygrali 2:0.

Prawdziwe emocje zaczęły się jednak dopiero w kolejnej fazie. Kielecko - bydgoskie i rzeszowsko - łódzkie półfinały kończyły się rzutami karnymi, które skuteczniej wykonywali piłkarze Wszechnicy i Politechniki. Ekipom z Rzeszowa i Bydgoszczy pozostała, więc walka o brąz, która także rozstrzygała się w karnych (4: 1 dla ekipy z Podkarpacia). Jedenastki decydowały zresztą także o pozostałych miejscach, prócz pierwszego.

W wielkim finale podopieczni Marka Dutkiewicza i Bogdana Gawrona pokonali po raz kolejny w zawodach Politechnikę Łódzką, tym razem 2:0 i to oni odebrali złote medale z rąk Prezesa AZS Kraków dra Lecha Pankiewicza oraz specjalnych gości - Jerzego Dudka i Tomasza Rząsy. Dodajmy, ze finał był jednostronnym widowiskiem. Pierwszą bramkę kielczanie zdobyli w 2 minucie gry, zaś od początku drugiej polowy łodzianie występowali w osłabieniu po czerwonej kartce dla bramkarza – chwilę potem stracili druga bramkę i stanowili tło dla kielczan, którzy już na eliminacjach strefowych wprost mówili, że „jadą na mistrza”.

Zawody pokazały, że akademicka piłka jest najsilniejsza jest w południowo-wschodnim regionie Polski, zarówno Wszechnica, jak i Uniwersytet Rzeszowski to zwycięskie zespoły eliminacji strefowych, które także organizowało środowisko krakowskie AZS.

Klasyfikacja końcowa finału AMP w piłce nożnej:

  1. Wszechnica Św. Kielce
  2. Politechnika Łódzka
  3. Uniwersytet Rzeszowski
  4. WSG Bydgoszcz
  5. Politechnika Opolska 
  6. AWF Katowice 
  7. Politechnika Warszawska 
  8. Uniwersytet Szczeciński
Data opublikowania: 16.06.2010
Osoba publikująca: Leszek Śliwa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron