Uniwersytet Jagielloński wita nowych pracowników

15 marca w auli Collegium Novum rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Jacek Popiel powitał nowo przyjętych pracowników najstarszej polskiej uczelni. W spotkaniu wzięli udział również m.in. prorektorzy, kanclerz, kwestor, przedstawiciele Rady Uczelni oraz dziekani wydziałów UJ.

Spotkanie rozpoczęło się pieśnią Gaudeamus igitur, którą uczestnicy zaśpiewali wraz z Chórem Akademickim UJ Camerata Jagellonica. Następnie zebranych powitał rektor UJ prof. Jacek Popiel, zaznaczając przy tym, że wydarzenie, w którym uczestniczą, stanowi kontynuację pięknej, choć niedługiej tradycji po trzech latach przerwy spowodowanej przez pandemię.

Prof. Jacek Popiel przedstawił nowo przyjętym pracownikom obecnych na spotkaniu przedstawicieli władz Uniwersytetu Jagiellońskiego, następnie zaś zaprezentował najistotniejsze informacje na temat uczelni, dotyczące m.in. jej struktury organizacyjnej, liczby studentów i pracowników, najważniejszych uroczystości w kalendarzu świąt akademickich oraz zasługujących na uwagę miejsc na uniwersytecie, na które składają się m. in. położone w różnych miejscach Krakowa trzy kampusy, Szpital Uniwersytecki, a także mniej oczywiste miejsca, jak na przykład ogród botaniczny, winnica czy też dwór w Modlnicy. Rektor podkreślił, że zebrani rozpoczynają pracę na jednej z najlepszych uczelni w kraju, regularnie zajmującej najwyższe miejsca w ogólnopolskich rankingach, która jest jednocześnie największym pracodawcą w Małopolsce.

Pracownicy dowiedzieli się również o wsparciu, które uniwersytet może zaoferować im w różnych dziedzinach, w tym o świadczeniach socjalnych, możliwościach podnoszenia kwalifikacji, a także żłobku i przedszkolu uniwersyteckim.

Na zakończenie, rektor pożyczył nowo zatrudnionym, żeby czas ich pracy na UJ był owocny zarówno dla nich samych, jak i dla uczelni, a także zachęcił ich do poznawania uniwersytetu, jego historycznego i współczesnego bogactwa, nie ograniczając się jedynie do swojego miejsca pracy.

Dr Renata Mężyk-Kopeć z WBBB UJ laureatką konkursu NCN Weave-UNISONO

Sukcesy studentów SKN Terapii Celowanej i Układów Supramolekularnych UJ CM