Dr Jolanta Ryniak nowym konsultantem wojewódzkim w dziedzinie psychoterapii uzależnień

Kierująca w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie Zespołem Poradni Leczenia Uzależnień dla dorosłych, dzieci i młodzieży dr Jolanta Ryniak została powołana 22 lutego przez wojewodę małopolskiego do pełnienia przez najbliższe pięć lat funkcji konsultanta wojewódzkiego. Do jej obowiązków należeć będą zadania opiniodawcze, doradcze i kontrolne oraz wspieranie zadań wykonywanych przez wojewodę.

Dr n. med. i n. o zdr. Jolanta Ryniak jest specjalistą w dziedzinach: psychologii klinicznej oraz psychoterapii uzależnień, superwizorem psychoterapii uzależnień, psychoterapeutą i superwizorem -aplikantem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, trenerem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Od 1996 roku współpracuje z placówkami leczenia uzależnień oraz placówkami opieki psychiatrycznej. Kieruje Zespołem Poradni Leczenia Uzależnień dla dorosłych, dzieci i młodzieży przy O/K Psychiatrii Dorosłych, Dzieci i Młodzieży Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Podejmowała prace eksperckie w obszarze uzależnień, a ponadto jest również egzaminatorem w Centrum Egzaminów Medycznych.

fot. archiwum prywatne/SU

Czy ekrany akustyczne ochronią Ogród Botaniczny UJ przed hałasem?

W Szpitalu Uniwersyteckim rozpoczęły się testy nowatorskiego tomografu

Naukowiec oraz studenci z UJ stypendystami fundacji Fulbrighta

Polsko-francuska współpraca może zrewolucjonizować urotechnologię