Konferencja "Państwa upadłe jako destabilizujący czynnik stosunków międzynarodowych..."

W dniach 14-15 maja 2010 r. odbyła się zorganizowana przez Katedrę Historii Dyplomacji i Polityki Międzynarodowej oraz Instytut Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych UJ konferencja pt. "Państwa upadłe jako destabilizujący czynnik stosunków międzynarodowych w Afryce, Ameryce Południowej i Azji". Celem konferencji było zdefiniowanie zjawiska państw upadłych lub będących w stanie kryzysu państwowości na kontynencie afrykańskim, azjatyckim i południowoamerykańskim oraz ich wpływu na środowisko międzynarodowe zarówno w zakresie regionalnym, jak i globalnym. Komitetowi Naukowemu konferencji przewodził prorektor UJ, prof. dr hab. Andrzej Mania. Gośćmi specjalnymi byli wybitni naukowcy z London School of Economics and Political Science zajmujący się powyższym zagadnieniem, którzy są autorytetami naukowymi w skali międzynarodowej: profesor James Putzel, dyrektor Crisis States Research Centre oraz profesor Gabi Hesselbein.

fot. fot. Anna Wojnar
Data publikacji: 21.05.2010