W dniach od 27 do 29 marca 2015 r. na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ odbyła się konferencja „Dziecko - świadek wyjątkowy. Ochrona psychologiczna i prawna dziecka w postępowaniu sądowym" zorganizowana przez Sekcję Psychologii Sądowej i Koło Naukowe Kryminalistyki UJ im. Tadeusza Hanauska.

W pierwszym dniu konferencji wykład inauguracyjny wygłosił Prokurator Andrzej Augustyniak z Ministerstwa Sprawiedliwości. W drugim dniu odbyła się między innymi dyskusja panelowa, w której udział wzięli: mgr Małgorzata Rokosz (Sędzia Sądu Rejonowego Kraków-Śródmieście), mgr Anna Kowalik-Jeleń (Prokurator Prokuratury Rejonowej Kraków-Śródmieście), dr Maria Kujawa (Prezes Stowarzyszenia Psychologów Sądowych w Polsce), dr Małgorzata Dąbrowska-Kardas (Adwokat), dr Maria Gordon (Wydział Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego). Podczas trzech dni miały miejsce liczne prezentacje i wykłady.

fot. Damian Kalwa
Data publikacji: 31.03.2015