Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wiadomości

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Otwarcie konferencji „(In) Visible Taiwan"

W środę, 8 kwietnia 2015 o 12.45 w auli Collegium Novum UJ odbyło się uroczyste otwarcie konferencji "(In) Visible Taiwan" - The 12th Annual Conference of the European Association of Taiwan Studies. To pierwsza konferencja z tego cyklu zorganizowana w Polsce. Poprzednie edycje odbyły się między innymi w Londynie, Bochum, Paryżu, Pradze, Madrycie i Lublanie. Tegoroczną, krakowską edycję z ramienia UJ koordynował dr Bogdan Zemanek z  Instytutu Bliskiego i Dalekiego Wschodu.

Konferencje EATS poświęcone są między innymi promocji Tajwanu, ułatwianiu współpracy pomiędzy uczelniami tajwańskimi i europejskimi oraz popularyzacji wymiany studenckiej między Tajwanem i Europą. Cykl konferencji został zapoczątkowany w 2004 roku, po przekazaniu grantu Fundacji Chiang Ching-Kuo Uniwersytetowi Londyńskiemu na cele badawcze związane z tematyką Tajwanu.

Na spotkanie zostali zaproszeni przedstawiciele UJ oraz wybitni naukowcy z całego świata. Otwierając konferencję, prof. dr hab. Adam Jelonek, kierownik Katedry Azji Wschodniej i Południowej, podkreślił, że studia o Tajwanie stanowią niezwykle istotną część działalności Instytutu Bliskiego i Dalekiego Wschodu, a także wyraził nadzieję, że konferencja będzie okazją do wielu owocnych dyskusji. Następnie głos zabrał Chu Yeh-shin, pierwszy sekretarz Biura Gospodarczego i Kulturalnego Tajpej w Polsce, dziękując organizatorom i  życząc zaproszonym gościom udanego pobytu w Krakowie. Po otwarciu naukową część konferencji rozpoczął wykład prof. Gary'ego Rawnsleya z Uniwersytetu Aberystwyth.

Konferencja potrwa do 10 kwietnia. Z jej szczegółowym programem można zapoznać się tutaj. Zapraszamy również na stronę organizatora konferencji z ramienia UJ – Instytutu Bilskiego i Dalekiego Wschodu.

Data publikacji: 08.04.2015
Osoba publikująca: Bartosz Zawiślak

Widok zawartości stron Widok zawartości stron