Międzynarodowa Konferencja Naukowa Studentów Uczelni Medycznych

W dniach 16-18 kwietnia miała miejsce w Krakowie coroczna Międzynarodowa Konferencja Naukowa Studentów Uczelni Medycznych 2015 zorganizowana przez Studenckie Towarzystwo Naukowe UJ CM. W spotkaniu wzięli udział studenci uczelni medycznych z całej Polski oraz z zagranicy, którzy w Centrum Dydaktyczno-Kongresowym Wydziału Lekarskiego UJ CM zaprezentowali wyniki swoich badań naukowych.

Konferencji towarzyszyły praktyczne warsztaty z zakresu pierwszej pomocy, neuroradiologii, torakochirurgii, kardiochirurgii, neurochirurgii, nefrologii, genomiki, anestezjologii i medycyny ratunkowej, endodoncji i dietetyki. W trakcie kilkunastu sesji tematycznych zostało zaprezentowanych wiele prac z obszaru poszczególnych dziedzin medycyny, farmacji i nauk o zdrowiu, ocenianych i nagradzanych przez profesorów UJ CM.

Ceremonii otwarcia przewodniczył prorektor UJ ds. CM prof. Piotr Laidler, a ceremonii zamknięcia konferencji oraz rozdania nagród przewodniczyła pełnomocnik rektora UJ ds. kształcenia i współpracy międzynarodowej w CM prof. Beata Tobiasz-Adamczyk oraz dziekan Wydziału Lekarskiego UJ CM prof. Tomasz Grodzicki.

Data publikacji: 20.04.2015
Osoba publikująca: Łukasz Wspaniały