Jubileusz 85-lecia prof. Igora Gościńskiego

22 kwietnia w siedzibie Towarzystwa Lekarskiego Krakowskiego odbyło się uroczyste spotkanie związane z Jubileuszem 85-lecia prof. dr hab. med. Igora Gościńskiego.

Prof. Gościński urodził się 18 kwietnia 1930 r. Jest absolwentem Wydziału Lekarskiego UJ i Akademii Medycznej (1953), uczniem prof. Adama Kunickiego. Znany jest przede wszystkim jako wybitny neurochirurg. Piastował różnorakie funkcje - prodziekana WL (1984-1987 i 1987-1990), prorektora AM w Krakowie (1990-1993), dyrektora Państwowego Szpitala Klinicznego w Krakowie (1991-1997), dyrektora Instytutu Neurologii Collegium Medicum UJ (1992-2000) i kierownika Kliniki Neurotraumatologii (1992-2000). Profesor jest członkiem honorowym i założycielem Polskiego Towarzystwa Neurochirurgów i Polskiego Towarzystwa Neurofizjologii Klinicznej. Jest także prezesem Towarzystwa Lekarskiego Krakowskiego. Znany jest poza tym z działalności zawodowej, naukowej, dydaktycznej i społecznej. Przez wiele lat byt działaczem samorządu lekarskiego.

Spotkanie prowadził prof. Aleksander B. Skotnicki. Obecny na posiedzeniu Rektor UJ prof. Wojciech Nowak wręczył Jubilatowi srebrny medal "Plus ratio quam vis".

Data publikacji: 23.04.2015
Osoba publikująca: Mariusz Kopiejka