Archiwalne reportaże

Festiwal Nauki w Krakowie 2010

14.05.2010
Jubileuszowa, 10. edycja Festiwalu Nauki w Krakowie obfituje w atrakcje - najciekawsze pokazy i prezentacje z lat poprzednich oraz nowe propozycje, wpisujące się w tegoroczne hasło: „Technologia-Sztuka-Życie". Publikujemy zdjęcia pokazujące prezentacje festiwalowe głównie naszej uczelni.
więcej o Festiwal Nauki w Krakowie 2010

Uroczystość wmurowania aktu erekcyjnego w nowym budynku Instytutu Zoologii UJ

14.05.2010
Powstaje nowy budynek Instytutu Zoologii UJ Za rok Instytut Zoologii przeprowadzi się do obiektu na miarę XXI wieku, który powstaje na terenie Kampusu 600-lecia Odnowienia UJ. 11 maja odbyła się uroczystość wmurowania aktu erekcyjnego.
więcej o Uroczystość wmurowania aktu erekcyjnego w nowym budynku Instytutu Zoologii UJ

Networking - nowy projekt kół naukowych

14.05.2010
29 kwietnia 2010 r. odbyło się na Uniwersytecie Jagiellońskim w Collegium Novum spotkanie przedstawicieli kół naukowych krakowskich uczelni.
więcej o Networking - nowy projekt kół naukowych

Otwarcie Ogrodu Profesorskiego oraz wystawy "Weiss. Fotograf. Impresjonista."

13.05.2010
12 maja z okazji Święta Uniwersytetu Jagiellońskiego otwarto ogród profesorski, czyli teren pomiędzy Collegium Maius a Collegium Witkowskiego przylegający do ul. Jagiellońskiej. Wiele lat trzeba było czekać na zagospodarowanie tego miejsca, które od dawna było niedostępne. Teraz odzyskało swój blask.
więcej o Otwarcie Ogrodu Profesorskiego oraz wystawy "Weiss. Fotograf. Impresjonista."

Święto Uniwersytetu Jagiellońskiego

13.05.2010
12 maja UJ obchodził swoją 646 rocznicę powstania. Przedstawiciele uczelni złożyli kwiaty na sarkofagach fundatorów w Katedrze Wawelskiej. Na uroczystym posiedzeniu Senatu UJ nadano godność doktora honoris causa UJ profesorom Andrzejowi Murzynowskiemu oraz Henrykowi Olszewskiemu.
więcej o Święto Uniwersytetu Jagiellońskiego