Kuba Gąsiorowski najlepszym krasomówcą

Kuba Gąsiorowski, doktorant w Katedrze Historii Doktryn Politycznych i Prawnych Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, zwyciężył w Ogólnopolskim Konkursie Krasomówczym Aplikantów Adwokackich im. adw. S. Mikke. Finał odbył się w ubiegły weekend w Naczelnym Sądzie Administracyjnym. Wzięło w nim udział jedenastu mówców.

Laureat wygłaszał mowę z zakresu prawa cywilnego. Wcielił się w rolę interwenienta ubocznego po stronie pozwanej. Drugie miejsce przypadło Kamili Sobarni-Grudzień z izby rzeszowskiej, a trzecie Annie Supeł z izby wrocławskiej. Organizatorami konkursu byli Ośrodek Badawczy Adwokatury im. adw. W. Bayera, Okręgowa Rada Adwokacka w Warszawie oraz Komisja Kształcenia Aplikantów Adwokackich przy Naczelnej Radzie Adwokackiej.

Kuba Gąsiorowski specjalizuje się w prawie cywilnym, w szczególności prawie rzeczowym oraz prawie prywatnym międzynarodowym. Interesuje się także międzynarodowym prawem handlowym oraz postępowaniem arbitrażowym i negocjacjami prawniczymi. Na Wydziale Prawa i Administracji UJ przygotowuje pracę doktorską dotyczącą myśli prawnej i politycznej Stanów Zjednoczonych Ameryki.

Nagroda Instytutu Matematycznego PAN dla Adama Kanigowskiego

Prof. Marian Mrozek laureatem Nagrody Głównej PTM im. Hugona Steinhausa