Dr Weronika Świerczyńska-Głownia laureatką nagrody im. dr. Pawła Stępki

Laureatką czwartej edycji konkursu im. dr Pawła Stępki za najlepsze wydawnictwo naukowe i popularnonaukowe z dziedziny mediów elektronicznych została dr Weronika Świerczyńska-Głownia za książkę pt. "Ewolucja rynku telewizyjnego w Polsce. Analiza przypadku TVP i TVN" wydaną przez Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Nagrodę otrzymał również dr Dawid E. Kalisz za rozprawę doktorską z dziedziny mediów elektronicznych „Strategia konkurencji. Przypadek rynku telewizyjnego w Polsce".

Dyplom otrzymało również Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego jako wydawca publikacji.

Nagrody zostały wręczone podczas uroczystości, która odbyła się 8 czerwca na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Nagroda im. dr. Pawła Stępki przyznawana jest przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji oraz Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego za najlepszą rozprawę doktorską oraz wydawnictwo z dziedziny mediów elektronicznych.

Ideą Nagrody ustanowionej w 2011 roku decyzją Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji oraz Rady Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego jest promowanie wartościowych prac i ich autorów podejmujących w interesujący sposób tematykę mediów elektronicznych, a także wyróżnianie zasługujących na to wydawnictw naukowych i popularnonaukowych z dziedziny mediów elektronicznych.

Fot. KRRiT

Nagroda Instytutu Matematycznego PAN dla Adama Kanigowskiego