UJ z laurem w konkursie Genius Universitatis 2022

UJ z laurem w konkursie Genius Universitatis 2022

25.04.2022
Po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa odbyła się kolejna edycja największego i najbardziej rzetelnego konkurs na kreatywną rekrutację szkoły wyższej w Polsce Genius Universitatis. Uniwersytet Jagielloński zdobył 2. miejsce w kategorii content marketing.
więcej o UJ z laurem w konkursie Genius Universitatis 2022
Naukowcy z UJ odznaczeni medalami Gloria Artis

Naukowcy z UJ odznaczeni medalami Gloria Artis

25.04.2022
Prof. Bogusław Dopart oraz dr hab. Mateusz Antoniuk odznaczeni zostali brązowymi Medalami „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”, którymi minister kultury i dziedzictwa narodowego honoruje osoby szczególnie wyróżniające się w dziedzinie twórczości artystycznej, działalności kulturalnej lub ochronie kultury i dziedzictwa narodowego.
więcej o Naukowcy z UJ odznaczeni medalami Gloria Artis
W krakowskim magistracie wręczono Nagrody im. ks. Stanisława Musiała
nagrody mobilna

W krakowskim magistracie wręczono Nagrody im. ks. Stanisława Musiała

04.03.2022
Socjolog i członek Centrum Badań nad Zagładą Żydów dr Karolina Panz oraz przewodniczka i edukatorka Wioleta Szczepocka odebrały w piątek w Urzędzie Miasta Krakowa Nagrody im. ks. Stanisława Musiała za rok 2021. Wyróżnienie to jest przyznawane osobom zasłużonym dla dialogu chrześcijańsko-żydowskiego i polsko-żydowskiego.
więcej o W krakowskim magistracie wręczono Nagrody im. ks. Stanisława Musiała
Nagrody Ministra Edukacji i Nauki dla naukowców z UJ
nagrody mobilna

Nagrody Ministra Edukacji i Nauki dla naukowców z UJ

22.02.2022
W dniu święta polskich środowisk naukowych i akademickich ogłoszono laureatów Nagród Ministra Edukacji i Nauki. Naukowcy i badacze, godnie z tradycją poprzednich lat, zostali wyróżnieni za zasługi w 5 kategoriach: znaczące osiągnięcia w zakresie działalności naukowej, dydaktycznej, wdrożeniowej, organizacyjnej oraz całokształt dorobku. W tym gronie znalazło się 5 przedstawicieli społeczności akademickiej najstarszej polskiej uczelni.
więcej o Nagrody Ministra Edukacji i Nauki dla naukowców z UJ
Prof. Krzysztof Stopka odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski

Prof. Krzysztof Stopka odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski

17.02.2022
Wysokie odznaczenie państwowe profesorowi Krzysztofowi Stopce, pracownikowi Instytutu Historii Uniwersytetu Jagiellońskiego i dyrektorowi Muzeum UJ Collegium Maius, nadał prezydent RP Andrzej Duda za wybitne zasługi w pracy naukowo-badawczej i dydaktycznej.
więcej o Prof. Krzysztof Stopka odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski