Wojskowy Oskar dla doktora Tomasza Sanaka z UJ CM

Wojskowy Oskar dla doktora Tomasza Sanaka z UJ CM

29.01.2018
Doktor Tomasz Sanak pracuje w Katedrze Anestezjologii i Intensywnej Terapii Wydziału Lekarskiego UJ CM. Jest ratownikiem medycznym, instruktorem i twórcą programów szkoleniowych z zakresu medycyny pola walki. W plebiscycie magazynu wojskowego „Polski Zbrojnej”, którego celem jest uhonorowanie osób zasłużonych dla Wojska Polskiego, zdobył Buzdygana Internautów.
więcej o Wojskowy Oskar dla doktora Tomasza Sanaka z UJ CM
Medal za przybliżanie drogi do gwiazd

Medal za przybliżanie drogi do gwiazd

24.01.2018
24 stycznia br. w Collegium Maius odbyła się uroczystość wręczenia złotego Medalu Fromborskiego doktor Agacie Kołodziejczyk. Wyróżnienie to przyznano jej za inicjatywę utworzenia pierwszej w Polsce bazy kosmicznej realizowaną we współpracy ze spółką Space Garden, Obserwatorium Astronomicznym Królowej Jadwigi i Europejską Agencją Kosmiczną.
więcej o Medal za przybliżanie drogi do gwiazd
Nagroda im. Kazimierza Wyki dla wybitnej tłumaczki

Nagroda im. Kazimierza Wyki dla wybitnej tłumaczki

22.01.2018
Tegoroczną laureatką Nagrody im. Kazimierza Wyki została Małgorzata Łukasiewicz, tłumaczka, krytyk literacki i eseistka, znakomita znawczyni literatury europejskiej, zwłaszcza niemieckojęzycznej, wykładowca na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego
więcej o Nagroda im. Kazimierza Wyki dla wybitnej tłumaczki
Litewska instytucja naukowa nagrodziła dr Beatę Kalębę
nagrody

Litewska instytucja naukowa nagrodziła dr Beatę Kalębę

14.12.2017
Dr Beata Kalęba z Wydziału Polonistyki UJ została laureatką Nagrody im. Algisa Kalėdy ustanowionej przez Instytut Literatury Litewskiej i Folkloru w Wilnie. Wyróżnienie to jest przyznawane dorocznie za znaczące prace naukowe lituanistyczne oraz komparatystyczne dotyczące literatury litewskiej i polskiej, prace edytorskie i przekłady oraz za popularyzację tamtejszej literatury w naszym kraju.
więcej o Litewska instytucja naukowa nagrodziła dr Beatę Kalębę
Laury za osiągnięcia naukowe i dydaktyczne dla sześciu uczonych UJ
nagrody

Laury za osiągnięcia naukowe i dydaktyczne dla sześciu uczonych UJ

11.12.2017
- Patrząc na nagrodzonych, wiem, że Polska nauka ma się coraz lepiej, że polscy akademicy osiągnęli poziom światowy, a w niektórych dziedzinach to oni wyznaczają nowe kierunki - powiedział wicepremier Jarosław Gowin podczas gali rozdania nagród ministra nauki i szkolnictwa wyższego. Wśród uhonorowanych znaleźli się naukowcy z Wydziału Lekarskiego UJ CM oraz Wydziału Chemii UJ. Uroczystość odbyła się 11 grudnia w Łazienkach Królewskich.
więcej o Laury za osiągnięcia naukowe i dydaktyczne dla sześciu uczonych UJ