Nagrody

W <span lang="la">Collegium Novum</span> nagrodzono najlepsze książki o tematyce żydowskiej

W Collegium Novum nagrodzono najlepsze książki o tematyce żydowskiej

15.11.2023
Dr Ewa Koźmińska-Frejlak, dr Agnieszka Witkowska-Krych oraz dr Tomasz M. Jankowski zostali tegorocznymi laureatami 6. edycji Nagrody im. Józefa A. Gierowskiego i Chonego Shmeruka za najlepszą naukową publikację książkową w dziedzinie historii i kultury Żydów w Polsce za rok 2022. Zwycięzców wyłoniła kapituła, której przewodniczy prof. Stanisław Sroka, dziekan Wydziału Historycznego UJ.
więcej o W Collegium Novum nagrodzono najlepsze książki o tematyce żydowskiej
Nagroda Instytutu De <span lang="la">Republica</span> dla profesora Andrzeja Nowaka

Nagroda Instytutu De Republica dla profesora Andrzeja Nowaka

13.11.2023
W Warszawie odbyła się uroczysta gala wręczenia Nagród Instytutu De Republica za wybitne osiągnięcia naukowe w dziedzinie nauk humanistycznych i społecznych. Wśród uhonorowanych znalazł się prof. Andrzej Nowak z Wydziału Historycznego Uniwersytetu Jagiellońskiego, którego nagrodzono za całokształt twórczości.
więcej o Nagroda Instytutu De Republica dla profesora Andrzeja Nowaka
<span lang="en">Ludovika Prize</span> dla profesora Stanisława Sroki

Ludovika Prize dla profesora Stanisława Sroki

13.11.2023
6 listopada na budapeszteńskim Narodowym Uniwersytecie Służby Publicznej po raz pierwszy odbyła się uroczystość wręczenia Nagrody Ludoviki. Uhonorowano nią profesora Stanisława Srokę, dziekana Wydziału Historycznego Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Nagroda Ludoviki jest wyrazem uznania dla osób, których wybitne osiągnięcia na polu naukowym, publicznym i zawodowym, wiedza i droga życiowa są godne naśladowania.
więcej o Ludovika Prize dla profesora Stanisława Sroki
Badaczki z UJ nagrodzone przez sieć naukową COOPERANTE
nagrody i wyróżnienia

Badaczki z UJ nagrodzone przez sieć naukową COOPERANTE

09.11.2023
Dr Ewelina Kumor-Jezierska, dr Justyna Czerniak-Swędzioł, dr Ewa Krzaklewska, dr Paulina Sekuła i dr Marta Warat zostały laureatkami nagrody zespołowej w kategorii Innowatorzy Prawa Pracy i Zabezpieczenia Społecznego, którą otrzymały za realizację badań w ramach projektu "Praca niewidzialna a wykonywanie obowiązków zawodowych w szkolnictwie wyższym".
więcej o Badaczki z UJ nagrodzone przez sieć naukową COOPERANTE
Dr Adam Polak laureatem nagrody im. Witolda Lipskiego
nagrody i wyróżnienia

Dr Adam Polak laureatem nagrody im. Witolda Lipskiego

02.11.2023
Ustanowiona w 2005 roku nagroda przyznawana jest za wybitne osiągnięcia w dziedzinie informatyki. Jednym z trzech laureatów 19. edycji nagrody został dr Adam Polak z Instytutu Informatyki Analitycznej Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, który dwa lata wcześniej w tym konkursie zdobył wyróżnienie.
więcej o Dr Adam Polak laureatem nagrody im. Witolda Lipskiego